Po Pile będzie jeździć 5 elektrycznych autobusów

31.01.2020   Autor: Redakcja
654---284
Po Pile będą jeździć elektryczne autobusy - to pewne. W czwartek prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile podpisał umowę na zakup tych autobusów.

- W Warszawie w Ministerstwie Infrastruktury prezes MZK podpisał umowę z dyrektorem Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie projektu „Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska Jedynak - podało pilskie MZK.

Piła jest jednym z 13 beneficjentów w Polsce i drugim miastem w Wielkopolsce, które podpisało umowę, na mocy której do Piły trafi 5 sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, przyjaznych środowisku autobusów miejskich standardowych o napędzie elektrycznym i długości w przedziale 11,5-12 m.
Ponadto infrastruktura ładowania pojazdów, czyli 3 stacje ładowania zajezdniowego w MZK, i jedno stanowisko szybkiego ładowania autobusów ( ładowarka pantografowa) na pętli przy ul. Kossaka.
 
Wartość projektu to ponad 16 mln zł, w tym dotacja unijna ponad 11 mln zł.

fot. MZK Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group