Zmarł Tadeusz Wyrwa-Krzyżański

24.05.2019   Autor: Redakcja
191---390
W czwartek wieczorem zmarł poeta, pisarz, krytyk literacki i grafik, Tadeusz Wyrwa-Krzyżański.  O śmierci pilskiego artysty poinformowała Joanna Wyrwa-Krzyżańska.
Tadeusz Wyrwa–Krzyżański urodził się 21 października 1947 w Kuźnicy Czarnkowskiej. Mieszkał i pracował w Pile. Uhonorowany odznaczeniem "Zasłużony dla kultury polskiej”. Jest autorem 4 tomów prozy i 37 tomów poetyckich. Prace plastyczne prezentował w kraju i za granicą na ponad 20 wystawach. Redagował i wydawał almanachy, a także książki poetów. Za swoją pracę twórczą otrzymał m.in. Nagrodę redakcji „Ziemia Nadnotecka”, Nagrodę Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich im. Wilhelma Macha, za najlepszy debiut w prozie, Nagrodę im. Stanisława Piętaka, Medal Nowej Sztuki, Nagrodę "Czerwonej Róży” – Pierścień, Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki (wspólnie m.in. z Hanną Krall i Piotrem Kuncewiczem), Nagrodę UNESCO – Światowego Dnia Poezji.

Jak poinformowała Joanna Wyrwa-Krzyżańska, msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godz. 12.00 w Kościele pw. św. Antoniego z Padwy, uroczystość pogrzebowa o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group