Więcej miejsc w żłobkach w Pile

09.03.2019   Autor: Artur Maras
---

Gmina Piła otrzymała pieniądze z rządowego programu maluch+. Pozwolą one na dostosowanie i wyposażenie pomieszczeń po przenoszonym przedszkolu nr 8 w Pile na potrzeby powstającego tam żłobka. A w nim ma znaleźć się miejsce dla nawet 40 maluchów.

Otrzymaliśmy prawie 238 tys. zł. Kwotę tę przeznaczymy na przygotowanie, dostosowanie, miejsca gdzie dzieci żłobkowe trafią mówiąc wprost na lekkie zmiany w Publicznym Przedszkolu nr 8, bo tam właśnie powstanie żłobek oraz na pierwsze wyposażenie tego miejsca tak aby dzieci, które tam trafią były tam w warunkach jak najbardziej komfortowych i bezpiecznych - mówi Sebastian Dzikowski dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły­

Przedszkole nr 8 przy ul. Spacerowej w Pile będzie funkcjonowało jako oddział przedszkolny w budynku Szkoły Podstawowej nr 5. przy Al. Piastów. Dzięki temu Liczba miejsc dla przedszkolaków z 60 zwiększy się do 100. Tyle miejsc ma także żłobek nr 1 przy ul. Grabowej. Dzięki utworzeniu oddziału żłobka po likwidowanym przedszkolu w budynku Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych liczba ta zwiększy się o kolejne 40. Oba obiekty miałyby zostać oddane na potrzeby najmłodszych mieszkańców Piły jeszcze przed nowym rokiem szkolnym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group