Skateplaza nad Gwdą i nowy most na Wyspie

04.04.2018   Autor: Redakcja
---

Piła przystępuje do drugiego etapu rewitalizacji terenów publicznych nad rzeką Gwdą czyli tzw. plantów. Powstanie tam m.in. skateplaza.

Wybudowana zostanie kładka pieszo-rowerowej przez rzekę. W Parku na Wyspie modernizacji poddane zostaną alejki spacerowe, dokończony zostanie ring pieszo-rowerowy okalający wyspę, analogicznie jak po południowej jej stronie. Wykonane zostanie nowe oświetlenie oraz uzupełniony będzie system monitoringu miejskiego.

Część terenów nadrzecznych w rejonie ul. Dąbrowskiego zyska nowe funkcje. Powstanie skateplaza z torem rolkowym, boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę. Znajdzie się miejsce do uprawiania kalisteniki (gimnastyka na drążkach na świeżym powietrzu). Teren zostanie połączony atrakcyjnym układem komunikacji dla pieszych, rowerzystów, biegaczy.

Zrewitalizowany będzie obszar o powierzchni 5,63 hektarów. Całkowita wartość projektu to ponad 18 mln zł, a dofinansowanie unijne w ramach WRPO 2014+ to niemal 15 mln zł.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na budowę kładki przez rzekę. W następnej kolejności nastąpią działania polegające na wyborze wykonawcy robót związanych z Parkiem na Wyspie oraz terenów nad rzeką w rejonie ul. Dąbrowskiego. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2018-2020.

fot. i opr. Urząd Miasta w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group