Dwa festiwale country tego samego dnia w Pile?

24.03.2018   Autor: Artur Maras
---

Jedno ponad 70 tys. miasto, jeden dzień i dwie duże konkurencyjne imprezy z muzyką country. 26 maja w Pile mają odbyć się dwa festiwale o podobnym charakterze – jeden na pilskiej Wyspie pod patronatem prezydenta, a drugi na stadionie przy Okrzei pod patronatem starosty. Czy to kolejna odsłona pilskiej wojenki, tym razem w rytmie country?

Najpierw przez kilka lat miłośnicy tego gatunku muzycznego mieli swoje “Country nad Notecią” w Ujściu. Organizował je Krzysztof Meszyński. Później w porozumieniu z prezydentem miasta Piotrem Głowskim imprezę przeniesiono do Piły. Jubileuszowy 10. festiwal odbył się przed rokiem na pilskiej Wyspie pod nazwą „Country nad Gwdą”. W tym roku będzie inaczej.

- Organizujemy imprezę wspólnie z panem starostą, wraz ze starostwem powiatowym, z czego się ogromnie cieszę. Jak państwo widzicie dla mnie nie ma różnicy czy współpracuję z burmistrzem, czy prezydentem czy startą, dla mnie liczą się ludzie i cieszę się bardzo, że pan starosta zgodził się być współorganizatorem wspólnie przy udziale Młodzieżowego Domu Kultury - mówi Krzysztof Meszyński, z Młodzieżowego Domu Kultury w Pile.

Także w tym roku mieszkańców czekać ma wiele atrakcji. Wystąpią m.in. takie znane w świecie Country zespoły jak Honky Tonk Brothers, Gang Marcela czy Good Time Music. Oprócz tego dmuchane zamki, elektryczny byk i bryczki...

- Tutaj widzę, że będzie tkwił cały nasz impuls - dodaje Krzysztof Meszyński.

Takim obrotem sprawy zaskoczeni są organizatorzy Country nad Gwdą z Regionalnego Centrum Kultury w Pile...

- Termin został zwyczajnie skradziony. Ten termin został ustalony już dużo dużo wcześniej. Były rozmowy, które odbywały się w dość sporej ilości, są maile, są zaproszenia, zostali zaproszeni wykonawcy na ten termin, więc wszystko było ustalone - mówi Mirosław Nalepa z Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Krzysztof Meszyński miał bowiem wycofać się w lutym z organizowania imprezy wraz z miastem. Regionalne Centrum Kultury nawiązało więc kontakt z Korneliuszem Pacudą, guru tego gatunku aby poprowadził planowaną na 26 maja imprezę. W minioną środę podczas konferencji prasowej Krzysztofa Meszyńskiego i starosty pilskiego pojawiła się ta sama data...

- My już od września wiemy dokładnie jakie wydarzenia będą miały miejsce w przyszłym roku- dodaje Mirosław Nalepa.

Dlatego Regionalne Centrum Kultury zastanawia się teraz nad zmianą ustalonego wcześniej terminu Country na Gwdą. Zmieniona też pewnie zostanie nazwa imprezy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group