Hotel na placu Pocztowym będzie nieco mniejszy

19.09.2017   Autor: Artur Maras
---

Spółka Arche, która chce wybudować hotel na Placu Pocztowym, w centrum Piły, zmienia plany co do projektu samego budynku. Ze względu na cięcia kosztów w obiekcie nie będzie między innymi podziemnego parkingu na ponad 100 miejsc.

- Musimy dokonać optymalizacji i między innymi rezygnujemy z garaży podziemnych. To bardzo trudne posadowienie i kosztowne, i musimy trochę przeprojektować budynek. Posadowienie musiałoby być na kilkunastu metrach, ściana szczelinowa na palach i to będzie zdecydowanie taniej - tłumaczy Władysław Grochowski, prezes spółki Arche.

Taką decyzję podjęto ze względu na podmokły i grząski teren na którym powstanie obiekt. Znacznie taniej będzie stworzyć miejsca parkingowe obok hotelu niż w jego podziemiach. Nieznacznie ma zmniejszyć się także powierzchnia budynku, jednak efekt końcowy nie będzie odbiegać od prezentowanych wcześniej wizualizacji.

W ramach inwestycji w budynku powstanie około 200 pokoi hotelowych. Większość z nich będą stanowić te o standardzie dwugwiazdkowym, jednak nie zabranie i tych czterogwiazdkowych. W obiekcie znajdą się także sale konferencyjne. Budowa powinna ruszyć wiosną przyszłego roku.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group