Czy w Wałczu powstanie żłobek?

17.09.2017   Autor: Redakcja
---

Czy Wałcz doczeka się w końcu publicznego żłobka? Wszystko na to wskazuje. Samorząd miejski otrzymał na ten cel dofinansowanie ze środków unijny. Kwota przygotowana na realizację oddziału żłobkowego to prawie trzy miliony złotych.

Mieliśmy pewne kłopoty ze żłobkiem w Wałczu, bo mieliśmy problemy z aprobatą naszego wniosku o środki zewnętrzne. Został on oddalony. My złożyliśmy protest, który został uwzględniony i ta kwota, choć trochę pomniejszona, trafi do naszego miasta. Będzie to nie trzy miliony o które wnioskowaliśmy, a kwota dwóch milionów osiemset tysięcy. Ta kwota pozwoli nam zabezpieczyć utworzenie oddziału żłobkowego dla dwadzieściorga dzieci – zaznacza Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Prawie trzy miliony złotych zostaną przeznaczone na przystosowanie pomieszczeń w Przedszkolu Publicznym nr 6 gdzie zostanie utworzony wspominany oddział żłobkowy. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej działanie ośrodka przez dwa lata będzie bezpłatne. Jak podkreśla burmistrz Wałcza oddział żłobkowy będzie mógł zostać otwarty w przyszłym roku. Wszystko uzależnione jest od czasu przygotowania projektu, przystosowania pomieszczeń oraz realizacji projektu.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group