Kwiatkowska i Babicz zostają w Enea PTPS Piła

02.06.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Anita Kwiatkowska i Agata Babicz przedłużyły kontrakty z Eneą PTPS Piła na kolejny sezon. Dla kapitan drużyny klubu z Wielkopolski będzie to drugi rok po powrocie do Piły, natomiast Babicz w hali przy ulicy Żeromskiego gra już od pięciu lat.

Anita Kwiatkowska, to rodowita pilanka i wychowanka Enea PTPS Piła. Jej przygoda z siatkówką rozpoczęła się w szkole podstawowej, którą z powodzeniem kontynuowała w szkole średniej i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Po zakończeniu nauki powróciła do Piły i rozpoczęła profesjonalne uprawianie siatkówki. Od 2004 roku zawodowo związana z PTPS Piła, z przerwami na grę w Calisii Kalisz, Stali Mielec, Budowlanych Łódź, Atomie Trefl Sopot i Impelu Wrocław. Z klubem z Sopotu w sezonie 2012/2013 zdobyła Mistrzostwo Polski. Wielokrotna reprezentantka Polski zarówno w drużynach juniorskich jak i w dorosłej kadrze. Ukoronowaniem jej reprezentacyjnej kariery było zdobycie w 2011 roku wicemistrzostwa Europy seniorek. W minionym sezonie Anita Kwiatkowska była prawdziwą liderką zespołu z Piły. Rozegrała dla drużyny 95 setów, w których zdobyła 231 punktów.

Agata Babicz była najlepszą punktującą w zakończonym sezonie. Przyjmująca ma na swoim koncie 262 zdobyte punkty. Na parkiecie wystąpiła w 104 setach. To daje jej tytuł wiceliderki w tej statystyce spośród wszystkich grających zawodniczek w Enea PTPS Piła. Babicz jest wychowanką KPSK Stali Mielec. W tym klubie spędziła 9 lat, świętowała tam w 2004 roku brązowy medal Mistrzostw Polski. W zawodowej karierze zawodniczka była związana poza Mielcem i Piłą tylko z zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego.

źródło: Enea PTPS Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group