Polonia na swoim stadionie podejmie lidera tabeli

03.09.2016   Autor: Redakcja
---

Wielkimi krokami zbliża się ostatni w tym sezonie mecz ligowy Polonii Piła. Żużlowcy z Bydgoskiej w najbliższą niedzielę zmierzą się w rewanżowym meczu z Orłem Łódź.

Sezon 2016 jest po kilkunastu latach powrotem Polonii do I ligi. Celem pilskiej drużyny było utrzymanie się w lidze, a doskonała postawa głównie nowych nabytków, pozwoli podopiecznym trenera Michaelisa i menadżera Żentkowskiego zająć jedną z czołowych pozycji w rozgrywkach.

Potwierdzeniem dobrego sezonu ma być zwycięstwo w ostatnim meczu, lecz będzie to wyjątkowo trudne zadanie. Do Piły przyjedzie bowiem bezapelacyjny lider rozgrywek - Orzeł Łódź. Drużyna prezesa Skrzydlewskiego wygrała aż trzynaście z piętnastu spotkań. Co ciekawe jedyną drużyną, która zagroziła Orłowi na domowym torze była... Polonia Piła! Nasi zawodnicy przegrali w Łodzi zaledwie czterema punktami i w niedzielę będą walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale także o bonus. Jeżeli pilanom uda się ta sztuka, będą prawdopodobnie jedynym zespołem w sezonie
2016, który pokona łodzian w dwumeczu.

Co ważne, w niedzielę niemalże równolegle z meczem Polonia-Orzeł, odbędzie się półmaraton Philipsa, co oznacza, że drogi dojazdowe będą zamknięte i kibice na to spotkanie będą musieli udać się pieszo.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź
1. Tomasz Gapiński
2. Rohan Tungate
3. Jakub Jamróg
4. Timo Lahti
5. Robert Miśkowiak
6. Michał Piosicki

Polonia Piła
9. Michał Szczepaniak
10. Piotr Świst
11. Bjarne Pedersen
12. Brady Kurtz
13. Norbert Kościuch
14.
15. Arkadiusz Pawlak

Początek zawodów o godzinie 13:30 na stadionie żużlowym przy ul. Bydgoskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group