Imprezowy i kulturalny weekend w Pile

03.06.2016   Autor: Redakcja
---

Będzie się wiele dziać w najbliższy weekend. Pilska Wyspa zamieni się w las, wystąpi Mazowsze, a w niedzielę koncert w Parku Miejskim.

PIĄTEK
PSM: Premiera Teatru "NIEPOKORNI" w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, sztuka "SPÓŁKA ZOO" w reżyserii Andrzej Hajdusia. Premiera godz. 19.00 sala widowiskowa PSM.

Muzeum Okręgowe: Wystawa czasowa: "Działalność misyjna - Papua-Nowa Gwinea". Wystawa pochodząca ze zbiorów poznańskiego misjonarza ks. dra Janusza Jaworskiego ukazuje działalność polskiej misji w Papui-Nowej Gwinei, położonej w Oceanii. Wystawa prezentująca przedmioty codziennego użytku, elementy ubioru, naczyń, uzupełniona fotografiami.

SOBOTA
Wyspa: Regionalne Święto Lasu w parku na Wyspie w Pile. Już o godz. 7.30 – rozpoczęcie Regionalnych Zawodów Drwali. Oficjalne rozpoczęcie festynu o godz. 11.00. Będą koncerty m.in. Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych, czy harcerskiego zespołu „Frygi”, po koncert muzyki myśliwskiej. O godz. 18.00 koncert zespołu “Slovian’sky”.


Hala MOSIR:
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego – jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Zespół "Mazowsze" powstał 8 listopada 1948r, pod kierownictwem prof. Tadeusza Sygietyńskiego, któremu pomagała żona Mira Zimińska- Sygietyńska jedna z najbardziej znanych przedwojennych warszawskich aktorek. "Mazowsze" to 2,3 mln przejechanych kilometrów i 17 mln widzów. To koncerty w 168. miejscach Polski, to 213 tournée zagraniczne i ponad 6,5 tys. koncertów. Hala MOSiR, ul. Żeromskiego 90, godz. 19.00

RCK: spektakl teatralny dla dzieci „Cykor – bojąca dusza” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. - Wiadoma to jest rzecz: każdy się boi potworów. Okropnych straszydeł z czterema ogonami, jednym okiem i dwiema głowami. Albo tych oślizgłych strachów, które trzęsą się jak galareta. Albo tych najgorszych, zupełnie niewidzialnych lęków… Brrrr! A najbardziej boi się ich bohater bajki: Cykor, mały mieszkaniec Małego Lasu położonego w środku Wielkiego Świata opanowanego przez Straszydła - o tym opowiada spektakl dla dzieci. Regionalne Centrum Kultury godz. 17.00

ZS nr1: Turniej szachowy „Szachuj z Copy System” o puchar prezydenta Piły. O godz. 11.00 w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile. Turniej prowadzić będzie międzynarodowy sędzia szachowy FIDE Maciej Cybulski. Turniej na celu edukację przez szachy w szkole. Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcyjnych nagród. Wstęp bezpłatny.

NIEDZIELA

Parafia p.w. św. Antoniego: Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy ubiorą się na biało. Zbiórka o godz. 12.30 pod kościołem św. Antoniego. Z tego miejsca wierni ruszą w pochodzie w kierunku pomnika św. Jana Pawła II. W ramach akcji uczestnicy przyniosą pieluchę, która zostanie przekazana dla Domu Samotnej Matki.

Park Miejski: koncert plenerowy w wykonaniu Opery Nova w Bydgoszczy. Parkowe spotkania już o godz. 18.00 będzie można wysłuchać hitów operowych i operetkowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group