Samorządowcy walczą z internetowym hejtem

28.05.2016   Autor: Redakcja
---

Starosta wałecki Bogdan Wankiewicz wygrał sprawę z internetowym hejterem. Sąd Rejonowy w Wałczu zasądził pisemne przeprosiny dla samorządowca. Z internautami walczy również burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska.

Starosta wałecki Bogdan Wankiewicz na jednym z portali internetowych został pomówiony przez jednego z komentujących. Kryjący się pod pseudonimem internauta został jednak odnaleziony przez wałeckich prokuratorów. Choć starosta wałecki próbował dobrowolnie prosić o przeprosiny to hejter pozostał obojętny. Pomógł dopiero akt oskarżenia, w którym samorządowiec wnosił o przeprosiny oraz wpłaty zadośćuczynienia na rzecz jednego z wałeckich stowarzyszeń pomagających osobom niepełnosprawnym. Została zawarta ugoda a internauta musiał pisemnie przeprosić Starostę.

- Uważam, że jest to i tak taki aspekt bardzo pouczający, że nie warto takich rzeczy robić w stosunku do innych, do każdej osoby – mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Z internetowym hejtem chce również walczyć burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska. Czarę goryczy przelały komentarze po zwolnieniu dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury Małgorzaty Laskowskiej-Iwanowicz, których autorzy obrażali Bogusławę Towalewską. Burmistrz postanowiła złożyć zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Co do kilku spraw podjęliśmy czynności zmierzające do ustalenia autorów tych wpisów natomiast co do reszty odmówiliśmy objęcia ścigania z urzędu – mówi Piotr Łosiewski, prokurator rejonowy w Wałczu.

Tylko od burmistrz zależy co zrobić z informacjami od prokuratury. Ta nie zamierza się poddawać i chcę kar dla obrażających ją internautów. Domaga się prac społecznych na rzecz Wałcza oraz publicznych przeprosin od hejterów. Za zniesławienie poprzez środki masowej komunikacji może grozić kara rocznego pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group