Wystartowała rywalizacja kolarzy

03.06.2015   Autor: Redakcja
---

W miniony weekend ekipa piskich kolarzy grupy KameleonTeam w składzie: Marta Knap, Jan Knap, Jerzy Macioszek, Marek Macioszek i Leszek Sadowski startowała w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej i parami, które odbyły się w Pobiedziskach. Z grupą kolarzy pojechali także sympatycy, którzy wspierali ich na trasie.

Po raz pierwszy na zawodach tej rangi Piłę reprezentowała także kobieta Marta Kap Do ścigania w mastersach powrócił po wielu latach nieobecności Jan Knap, Marek Macioszek.

W sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas, a w niedzielę jazda parami. Trasa wyścigu liczyła 17,6 km z jednym nawrotem. Profil trasy, w połączeniu z silnym wiatrem stawiał twarde warunki zawodnikom. Debiutantka pilskiej ekipy, w swojej grupie wiekowej zajęła 5 miejsce, a zwyciężczynią została Agnieszka Sikora, brązowa medalistka Mistrzostw Świata z 2014 roku.

Startujący w grupie M40A 9 (zawodnicy w wieku 40-44 lata) Marek Macioszek zajął 8 miejsce z rezultatem 24.55, a pierwsze trzy miejsca w kolejności zajęli: Dariusz Malinowski z czasem 23,57, Grzegorz Tomasiak 24,01 i Marek Stram 24,07. Startujący w grupie M60A ubiegłoroczny Mistrz Polski Leszek Sadowski zajął 4 miejsce z czasem 25,51 przegrywając ze zwycięzcą Zygmuntem Krawcem 25,40, Zdzisławem Krawczykiem 25,46 i Wojciechem Kwietniem 25,49. Piąty na mecie był Wiesław Rychter z czasem 25, 59. Grupę M60B reprezentowali Jerzy Macioszek, który zajął 8 miejsce z czasem 28,32 i Jan KNAP 17 z czasem 32,19. Grupę wygrał Zygmunt Pfeiffer z czasem 26,06.

W niedzielę na tej samej trasie odbyła się jazda parami, w której także startowali reprezentanci Piły. Marek Macioszek pojechał z Andrzejem Zachaczem z Nowogardu i z czasem 24,49 zajęli 6 miejsce. Zwycięzcami zostali Marek Procajło i Grzegorz Tomasik, którzy uzyskali czas 23,34. Jerzy Macioszek wraz z Janem Dymeckim z Czaplinka zajęli 5 miejsce z czasem 28,37, a zwycięzcami w grupie zostali Ryszard Rawski i Zbigniew Szczęsny, osiągając rezultat 26,03. Leszek Sadowski z Wiesławem Rychterem z Elbląga wystartowali w grupie M60A i po dobrej jeździe osiągnęli czas 25,23 i wywalczyli brązowy medal, ulegając parom Cezary Pyzikowski, Zdzisław Krawiec i Zygmunt Krawczyk, Wojciech Kwecień.

Pilscy kolarze powoli się rozkręcają i w tym sezonie na pewno usłyszymy o nich jeszcze nie raz. Finałem będzie tradycyjnie wyścig w Pile

Przeczytaj więcej o: parku liniowy,