Za brawurę straci prawo jazdy?

29.08.2014   Autor: Redakcja
---

W środę, ok. godz. 19.15 na drodze krajowej K 10 w okolicach Zalewu, policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymywali pojazdy do kontroli drogowej. W pewnym momencie zauważyli, że nadjeżdża kierowca, który zdecydowanie przekracza prędkość.

- Pilscy stróże prawa postanowili natychmiast zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca nie zastosował się jednak do ich polecenia i zaczął uciekać. Policjanci błyskawicznie ruszyli w pościg. Zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę po kilkuset metrach. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że nie widział funkcjonariuszy na drodze. Jak się okazało, prawo jazdy miał dopiero 3 miesiące - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska.

Ponieważ młody 18-letni mieszkaniec gminy Szydłowo rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, policjanci pilskiej komendy zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia młody człowiek odpowie przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

- Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Proszę pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i pożegnają się z dokumentem, upoważniającym do kierowania pojazdem – dodaje sierż. Kowalska.

fot. moto.wp.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group