Asta Video Fest

Forum dla rodziny

17.03.2014   Autor: Redakcja
---

Rok 2013 decyzją premiera RP ustanowiony został rokiem rodziny. Przez ostanie 12 miesięcy organizowane były liczne konferencje, konkursy, ale co najważniejsze dokonano również zamian w ustawodawstwie. Dzięki temu rodziny mogą liczyć na nieco większe wsparcie państwa. Podsumowanie Roku Rodziny w Pile odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury. Gościem Forum Rodziny była pełnomocnik Rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

- Największym sukcesem w roku 2013 był urlop rodzicielski. Dodatkowe 6 miesięcy do podziału dla obojga rodziców. W sumie mamy roczny urlop, pół roku macierzyńskiego plus rodzicielski. Dodatkowo ten ostatni jest płatny w 80 proc. Mamy najświeższe dane z końca ostatniego tygodnia, że od początku wprowadzenia tej możliwości skorzystało z niej już tysiąc rodzin - mówi Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Od dwóch lat w Polsce funkcjonuje również urlop ojcowski. Są to dwa płatne tygodnie w pierwszym roku życia dziecka. Powstają jednak kolejne projekty, które mają pomóc polskim rodzinom. Jednym z pomysłów, który ma być wdrażany głównie przez samorządy, także w Pile jest Karta Dużej Rodziny.

Więcej na ten temat już dziś w Otwartej Antenie o godz. 18.15 w TV Asta. Jej gościem będzie współorganizatorka Forum Rodziny w Pile Maria Janyska, poseł na Sejm RP. Zapraszamy!

/Klaudia Siekańska/

Przeczytaj więcej o: maria janyska, forum dla rodziny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group