Podwyżka cen za wywóz śmieci

14.06.2024   Autor: Kamil Kończewski
791---274
Mieszkańcy Wałcza zapłacą więcej ze śmieci. Podczas środowej nadzwyczajnej sesji rady miasta radni podnieśli stawkę za wywóz nieczystości z 35 złotych do 40.  

Stara stawka obowiązywała od czterech lat. Władze miasta tłumaczą, że wzrost kosztów paliwa oraz płacy minimalnej miał realny wpływ na ceny wywozu śmieci. Radnym opozycji nie podoba się jednak termin wprowadzenia zmian. 

- Powinien być ogłoszony znacznie wcześniej. Na tyle że nowe stawki powinny wejść od 1 czerwca, a nie od 1 lipca. To zrobiono celowo, bo były wybory. Nie chciano o tym fakcie, że będą inne stawki poinformować mieszkańców - mówi Bogusława Towalewska, radna Rady Miasta Wałcza. 

- Przetarg został przeprowadzony w odpowiednim czasie. Wyłoniliśmy wykonawcę. Przystąpiła jedna firma. Przeanalizowaliśmy możliwości finansowe i zaproponowaliśmy radzie miasta zmiany - odpowiada Adam Biernacki, zastępca burmistrza Wałcza. 

Za tą uchwałą zwiększającą opłatę za wywóz odpadów było 13 radnych koalicji, zaś 6 z opozycji było przeciw. Tym samym wałczanie od 1 lipca za posegregowane śmieci będą płacić 40 złotych. Kara za brak segregacji wyniesie 80 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group