Gminne Dni Młodzieży w Szydłowie

11.06.2024   Autor: Jakub Sierakowski
804---137
Młodzi przejęli władzę. Przynajmniej na chwilę. W gminie Szydłowo odbyły się Gminne Dni Młodzieży, czyli połączenie dobrej zabawy z nauką. 

Gminne Dni Młodzieży trwały 2 tygodnie. W tym czasie na terenie gminy przygotowano kilka wydarzeń. 

- Chcieliśmy zintegrować młodzież z naszej gminy, ale także chcieliśmy przekazać jej cenną młodzież. Dlatego nasza młodzież mogła wziąć udział w debacie oraz wykładzie pani psycholog - mówi Amelia Cieślak, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Szydlowo. 

Która zarówno młodzieży, jak i opiekunom mówiła o wielu zagrożeniach. Wielu uczestników Gminnych Dni Młodzieży wchodzi właśnie w bardzo newralgiczny wiek. 

- Dzieciaki w tym wieku są na początku tego etapu, gdy wpadają w różnego rodzaju zaburzenia. I tu mam na myśli zaburzenia lękowe, depresyjne, zaczynają się trudności relacyjne. A w dzisiejszych czasach niestety tak to wygląda, że wszystko albo większość dzieje się przez internet. Przez internet rozwiązywane są konflikty, czyli blokowanie kogoś, zamiast stawianie kogoś do konfrontacji do tego, jaki jest problem - tłumaczy Maja Pisarek, psycholog. 


Gminne Dni Młodzieży to inicjatywa Młodzieżowej Rady Gminy Szydłowo. 15 młodych mieszkańców gminy, pracuje już od 3 lat. 

- Ich zaangażowanie powoduje, że interesują się sprawami swojej miejscowości, swojej gminy, swojego najbliższego otoczenia. A że nasi młodzi radni są naprawdę zdeterminowani w działaniu świadczy, że te młodzieżowe dni w gminie Szydłowo są organizowane po raz drugi - zapewnia Katarzyna Miernowska, przewodnicząca Rady Gminy Szydłowo. 

I oprócz debaty, spotkania z psychologiem, w tym roku zorganizowano również turniej e-sportowy, konkurs talentów i koncert.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group