67 lat Sokoła Piła. Bokserzy wspominają dawne czasy

24.04.2024   Autor: Artur Maras
931---412
Byli zawodnicy Sokoła Piła spotkali się, aby powspominać dawne czasy. Za najstarszym pilskim klubem sportowym stoi niemal 70 lat historii. Zawodnicy Sokoła sięgali po najwyższe bokserskie tytuły.   
 
W tym roku Wojskowy Klub Sportowy Sokół Piła obchodzi 67-lecie. Na początku zawodnicy Sokoła uprawiali wiele dyscyplin sportowych. Do dziś przetrwała tylko sekcja bokserska, która od początku cieszyła się sporą popularnością. W czasach świetności każdego roku zapisywało się do niej nawet kilkadziesiąt nowych osób.  
 
- Robiła się selekcja z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień i z tych 40 zawsze tych 15 zostawało na rok, dwa i później była kolejna selekcja. Czas weryfikował kto będzie w zapleczu Sokoła Piła - wspomina Zbigniew Najda, były zawodnik WKS Sokół Piła. 


 
Zawodnicy Sokoła odnosili ogólnopolskie sukcesy. Najlepszym z nich był Tadeusz Wajgelt. Legendarny pilski bokser zmarł w ubiegłym roku w wieku 77 lat. W latach 70-tych zdobywał srebrne i brązowe medale w wadze półciężkiej Mistrzostw Polski. 
- Był najlepszym zawodnikiem, który reprezentował nasz Sokół i zdobył największą ilość punktów. Przyczynił się do wejścia do drugiej ligi. Był wicemistrzem Polski, zdobył Złotą Łódkę - taki dobrze osadzony turniej, także naprawdę był najlepszym zawodnikiem - zapewnia Bogdan Ciemiński, były zawodnik WKS Sokół Piła. 
 
Ale byli też następcy tacy jak Dawid Michelus. Był brązowym medalistą igrzysk olimpijskich młodzieży i brązowym medalistą młodzieżowych mistrzostw świata. W 2011 roku zdobył mistrzostwo kraju w wadze koguciej. 

fot. archiwum Sokoła Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group