Kandydaci KO do sejmiku i rady powiatu pilskiego

05.03.2024   Autor: Mateusz Manthai
2108---900
Platforma Obywatelska odsłania samorządowe karty. Działacze zaprezentowali kandydatów do sejmiku województwa wielkopolskiego z północnej części regionu oraz do rady powiatu pilskiego. W trakcie konferencji prasowej oficjalnie swój start w wyborach na prezydenta Piły potwierdziła Beata Dudzińska.  
 
Kandydatów Koalicji Obywatelskiej wsparli wicemarszałkini Sejmu Monika Wielichowska i wicemarszałek Senatu Rafał Grupiński. Politycy mówili o wadze nadchodzących wyborów samorządowych. Zapewniali, że ich kandydaci to fachowcy, którzy nie będą bali się podejmowania mądrych i odpowiedzialnych decyzji.  
  
- Za mną stoją wspaniali kandydaci, wspaniałe kandydatki. Są doświadczeni samorządowcy, ale także przedsiębiorcy, społecznicy, ludzie, którzy po raz pierwszy stają w szranki wyborcze do samorządu. Są kobiety i mężczyźni. To są silni, odważni i zdeterminowani ludzie - zapewnia Monika Wielichowska, wicemarszałkini Sejmu RP. 
 
W trakcie konferencji poznaliśmy kandydatów PO do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. “Jedynką” z północnej Wielkopolski jest dotychczasowy członek zarządu województwa, Jacek Bogusławski. "Dwójką” natomiast była prezydent Piły, obecnie radna wojewódzka Mirosława Rutkowska-Krupka. Na kolejnych miejscach znaleźli się: wykładowca akademicki i radny powiatu złotowskiego Paweł Owsianny, sportowiec Marcin Ćwirzeń, czy działaczka społeczna z Chodzieży Mariola Rozmarynowska.  

- Przede wszystkim będziemy walczyć o to, aby Wielkopolska nadal była wolna od władzy PiS-u. Przez ostatnie lata samorząd województwa był kierowany przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zamierzamy kontynuować tę drogę - zapewnia Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. 


 
Później przyszedł czas na przedstawienie “jedynek” do Rady Powiatu w Pile. Kandydatem ze Śródmieścia i Zamościa będzie Rafał Zdzierela, z Gładyszewa, Górnego, Staszyc i Motylewa Paweł Jarczak, a z Koszyc, Podlasia i Jadwiżyna Małgorzata Karwacka. Liderem okręgu Łobżenica-Wysoka został Maciej Kazek. “Jedynką” z Białośliwia, Miasteczka Krajeńskiego i Kaczor jest Katarzyna Papieska, a z Ujścia i Szydłowa Ewelina Ślugajska. Kandydatką z okręgu wyrzyskiego natomiast została Hanna Łapacz.  
- Mamy serce do walki i serce do tego, żeby naszą północną Wielkopolskę, razem z całą Wielkopolską prowadzić dalej, żeby była taka silna i żeby dalej liczyła się na arenie krajowej i międzynarodowej - przekonuje Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego. 

Swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Piły oficjalnie potwierdziła Beata Dudzińska

- Będę kandydować, wykorzystując doświadczenie, wykorzystując wiedzę z całej mojej kariery zawodowej, bo w pewnym momencie zdecydowałam się dołączyć do zespołu Piotra Głowskiego z obawy o kondycję lokalnej gospodarki, o jej przyszłość - mówi Beata Dudzińska, kandydatka na stanowisko prezydenta Piły. 
 
W najbliższych dniach poznamy także kandydatów Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta Piły. Pierwsza tura wyborów samorządowych już 7 kwietnia. W Pile wybierzemy 23 radnych, w powiecie pilskim 25, a do sejmiku siedmiu spośród 39 radnych z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, międzychodzkiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego i złotowskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group