Najlepsze szkoły w regionie. Ranking Perspektyw

16.01.2024   Autor: Artur Maras
1891---1351
Perspektywy opublikowały najnowszy ranking liceów i techników. Najlepsze w naszym regionie jest pilskie niepubliczne liceum STO. Zaś spośród techników pilski Ekonomik.  
 
Współpraca stoi za sukcesem uczniów niepublicznego liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile. Szkoła trzeci raz z rzędu jest najlepszą w naszym regionie, choć już bez złotej tarczy. Placówka w tym roku zajęła w Wielkopolsce 15 miejsce.  
 
- Oczywiście zależy to od grupy uczniów, którzy podchodzą do egzaminu maturalnego. Jest to brane pod uwagę. Zależy też od tego czy mamy olimpijczyków, osiągających sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Osobiście uważam, że jest ot tez podejście do uczniów i atmosfera, która panuje w szkole - mówi Katarzyna Jackowiak, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa.  


 
Ubiegłoroczni maturzyści byli pierwszym rocznikiem, który rozpoczynał naukę w czteroletnim liceum. Reforma edukacji zbiegła się także z pandemią.  
 
- W szkole byli tak naprawdę przez pół roku. Rozpoczęli naukę we wrześniu, a potem od marca mieliśmy już pandemię. Właściwie na półtora roku wylądowali w domach i uczyli się przede wszystkim online. Cieszymy się z tego, że osiągnęli takie wyniki pomimo tych doświadczeń
- dodaje Katarzyna Jackowiak. 


Drugą najwyższą pozycję z liceów w naszym regionie zajęło LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko. Szkoła plasuje się na 26 miejscu w województwie. I LO im. Świętej Barbary w Chodzieży zajęło 39 lokatę. 
 
- Na pewno to śledzimy to. W ostatnich dwóch latach mieliśmy przyznaną brązową odznakę. Teraz mamy już srebrną. To są perspektywy dla naszych uczniów. Jest to dla nas ważne. Nie możemy poszczycić się zeszłorocznymi olimpijczykami, więc wszystko to wypracowaliśmy wynikami matur, a to znaczy, że dobrze pracujemy - przekonuje Ewa Wichłacz, wicedyrektorka I Liceum Ogólnopolskiego w Chodzieży. 
 
Pilska “Nafta” zajęła 41 miejsce w województwie, a ogólniak przy Pola 67. Popularny wałecki “Kazik” rokrocznie notował znaczne spadki. W tym roku ogólniak z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego odwrócił swoją kartę i uplasował się na 19 pozycji w województwie zachodniopomorskim. To skok o 15 miejsc.   
 
- Myślę, że nie do końca ranking pokazuje stan zaangażowania nauczycieli i uczniów, natomiast zmieniliśmy liderów zespołów przedmiotowych. Zmienili się nauczyciele, jeżeli chodzi o matematykę. Nie wiem, czy to jest ten efekt. Trudno powiedzieć, ale cały czas staramy się jak najlepiej przygotować uczniów do egzaminu maturalnego - przyznaje Rogulski Waldemar, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami mistrzostwa sportowego w Wałczu. 
Jeżeli chodzi o technika w regionie, najlepiej wypadł pilski “Ekonom”, który uplasował się na 7 miejscu w Wielkopolsce. 
 
- Wydaje mi się, że w przypadku techników ten sukces, to jest znacznie trudniejsze wyzwanie dla uczniów i szkoły, ponieważ pod uwagę brane są wyniki egzaminów maturalnych, wyniki egzaminów zawodowych oraz dodatkowo uczestnictwo w olimpiadach - mówi Magdalena Michalska, dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. 
 
Aż trzy technika z naszego regionu uplasowały się tuż obok siebie. Poza siódmym “Ekonomikiem”, ósme jest technikum w Ratajach pod Chodzieżą, a prywatne technikum w Lubaszu jest 9 w województwie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group