Szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej oskarżony o czyny pedofilskie

06.12.2023   Autor: Kamil Kończewski
794---591

Szef złotowskiej Platformy Obywatelskiej i działacz sportowy zatrzymany pod zarzutem pedofilii. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - mężczyzna na swoje ofiary wybierał dziewczynki z wielodzietnych lub niepełnych rodzin.

Piotra P. policja zatrzymała 1 grudnia na terenie Jastrowia.

- Funkcjonariusze komisariatu policji w Jastrowiu zatrzymali 59-letniego mieszkańca tego miasta. W tej sprawie zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo - powiedział rzecznik prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc.

W którym pokrzywdzone są cztery dziewczynki. Wszystkie nie ukończyły 15. roku życia. Piotr P...

- Jest podejrzany o przestępstwa związane z doprowadzeniem do innych czynności seksualnych osób małoletnich. A także utrwalania ich nagich wizerunków. Czyli krótko mówiąc robienia zdjęć, podstępem oczywiście - tłumaczy Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

 

Działacz Platformy nie przyznał się do winy. W Jastrowiu nie był anonimową postacią. Szefował też stowarzyszeniu sportowemu. Trzykrotnie startował w wyborach na burmistrza Jastrowia - bezskutecznie. Jest również przewodniczącym powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

- Jeżeli jest jakiekolwiek podejrzenie i zarzut to automatycznie zawieszamy. Taką mamy procedurę, że zawieszamy członkostwo w naszej partii. Jest to dla mnie całkiem nowa rzecz. Jest to dla mnie duże zaskoczenie - powiedział Henryk Szopiński, poseł Koalicji Obywatelskiej z powiatu złotowskiego.

Złotowscy policjanci weryfikują teraz informacje. Niewykluczone, że poszkodowanych dziewczynek było więcej. Działacz sportowy i polityczny decyzją sądu trzy następne miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group