Będzie finał szaletowej epopei w Trzciance

14.11.2023   Autor: Mateusz Manthai
576---123
Szalet miejski powstaje w Trzciance. Mieszkańcy miasta i przyjezdni do tej pory mieli problem ze znalezieniem miejsca, gdzie mogą załatwić swoje potrzeby. Teraz będzie o wiele łatwiej.

Potrzeba wybudowania publicznej toalety w mieście sygnalizowana jest od lat. Jako pierwsza temat podniosła Trzcianecka Rada Seniorów. Natomiast pierwsze podejście do budowy szaletu miało miejsce kilka miesięcy temu. Wtedy kwota montażu toalety przewyższyła wygospodarowane na to środki.

Teraz temat wrócił. Co mówią mieszkańcy?

– Bardzo potrzebna jest taka publiczna toaleta, bo toi toie czasem są, czasem nie ma, ale publiczna toaleta jak najbardziej. I podkreślają – Starsze osoby wiadomo, że nie mają już tej tendencji utrzymania potrzeb, a tutaj nie ma żadnej publicznej toalety. Oraz dodają – Trzcianka jest takim miastem przelotowym. W okresie letnim szczególnie, ludzie zatrzymują się tutaj. Nie ma gdzie załatwić podstawowych spraw.
Szalet miejski stanie na zbiegu ulic Sikorskiego i Chełmońskiego. W tym roku budowlańcy przygotują odpowiednie przyłącza. Doprowadzą rury wodno-kanalizacyjne i prąd. Koszty tych prac to około 170 tysięcy złotych.

– Szacujemy, że drugie tyle będzie kosztowało kupienie takiej modułowej toalety. Ona już nie będzie aż tak samoobsługowa, natomiast w pewnym zakresie ta automatyka się pojawi – zapewnia Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Toaleta będzie wyposażona m.in. w system automatycznego czyszczenia muszli klozetowej. Urzędnicy obawiają się jednak aktów wandalizmu. W związku z tym do opieki nad szaletem będzie wyznaczony pracownik.

Zdjęcie ilustracyjne (YT)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group