Załamania pogody są charakterystyczne dla sierpnia?

08.08.2023   Autor: Mateusz Manthai
---4779
Dynamiczna aura to normalne zjawisko w sierpniu - zapewniają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Po kilku dniach z ulewami czeka nas poprawa pogody. Pod koniec tygodnia znów wyjrzy słońce.  
 
Padający od kilku dni deszcz i mocne porywy wiatru dają się we znaki mieszkańcom regionu. Ostatniej doby pełne ręce roboty mieli strażacy. Tylko w Wielkopolsce wyjeżdżali do akcji aż 450 razy. Ratownicy najczęściej wypompowywali wodę z zalanych piwnic i zabezpieczali przeciekające dachy. 
 

 
Za tak dynamiczną pogodę odpowiedzialny jest niż, który co prawda opuścił już nasz kraj, ale wciąż powoduje opady deszczu i lokalne burze. Zdaniem synoptyków w ciągu dnia i w nocy możemy spodziewać się silniejszego wiatru, w porywach nawet do 70 km/h. Na niebie będzie sporo chmur.  
- W sierpniu bywają takie kilkudniowe zawirowania w pogodzie. Jest to charakterystyczne również dla naszego klimatu. Jeśli sprawdzą się prognozy to jest jakaś szansa, że może w przyszłym tygodniu jeszcze ta temperatura się podniesie do typowo letniej - mówi Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW. 

W połowie tygodnia zza chmur wyjdzie słonce. Temperatura wzrośnie do około 20 stopni. Koniec tygodnia to już zdecydowana poprawa pogody. Na termometrach będziemy mogli zobaczyć nawet 23 stopnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group