Signify zwalnia kolejne 250 osób

18.07.2023   Autor: Artur Maras
237---58
Kolejna fala zwolnień w pilskim zakładzie Signify. Wiosną koncern zapowiedział zwolnienie 370 osób. Teraz kolejnych 250. Zawiadomienie o rozpoczęciu zwolnień grupowych otrzymał już Powiatowy Urząd Pracy w Pile.

– Są to przede wszystkim osoby, które pracowały na stanowiskach produkcyjnych, czyli nastawiacze, operatorzy produkcji, natomiast ta kadra administracyjna jest mniejsza, i jest to około 30 osób. Główną przyczyną tego zwolnienia jest dostosowanie zatrudnienia do malejących planów produkcyjnych, spowodowanych zmniejszeniem popytu na asortyment produkowany w zakładach w Pile – powiedziała nam Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.
Wiosną, przy okazji zgłoszenia pierwszych zwolnień grupowych, Signify tłumaczyło, że systemy LED wypierają oświetlenie konwencjonalne. To wiąże się także z wygaszaniem niektórych linii produkcyjnych. Tak jest i tym razem. W zakładzie trwają konsultacje ze związkami zawodowymi. Okres przewidywanych zwolnień to czas od sierpnia do grudnia. Firma zatrudnia około 3 tys. osób. Zwolnienia grupowe dotyczą więc około 1/5 załogi. Powiatowy Urząd Pracy wystąpił do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o dodatkowe pieniądze na aktywizację zawodową zwalnianych pracowników.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group