Boisko w Wałczu będzie zadaszone, a zimą zamieni się w lodowisko

09.06.2023   Autor: Kamil Kończewski
---272
Prace ruszą już niedługo. Dzięki temu na terenie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego młodzież będzie mogła korzystać z boiska bez względu na pogodę. A zimą zamieni się w lodowisko. 
 
- Konstrukcja będzie stalowa. Jeżeli chodzi o pokrycie będzie to sztuczny materiał. W formie takiego balonu tak to mniej więcej będzie wyglądało. Oczywiście chcemy to jeszcze wesprzeć fotowoltaiką, bo koszty prądu są takie jakie są, a szczególnie przy zamrażaniu lodowiska. Będzie to wysoka hala, przestrzenna i będzie to hala zimna. Latem będzie spełniać rolę takiej hali chroniącej przed nadmiernymi promieniami słonecznymi - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki. 

Za to zimą z łatwością zamieni się w lodowisko. Do tej pory lodowisko w tym miejscu wylewano, gdy były do tego odpowiednie warunki atmosferyczne, czyli temperatura poniżej zera. Po zainstalowaniu zadaszenia temperatura na zewnątrz nie będzie już miała znaczenia. Dzięki temu miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać tafli lodu od grudnia do marca. Wartość inwestycji to prawie 2 miliony złotych. Pieniądze na ten cel powiat wałecki dostał z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group