Łapki na kierownicę

22.03.2023   Autor: Redakcja
910---434
Biuro Ruchu Drogowego KGP, wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., w dniach od 22 do 31 marca 2023 r. prowadzi akcję pn. „Łapki” na kierownicę. Celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom w ruchu drogowym powodowanym korzystaniem przez kierowców z telefonu komórkowego.

Działania są uzupełnieniem policyjnej akcji pn. „Na drodze – Patrz i słuchaj”, prowadzonej przez cały marzec. Jej ważnym elementem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas korzystania z drogi. Przypomnijmy, że kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. W przypadku, gdy złamie ten przepis grozi mu mandat w wysokości 500 zł oraz 12 punktów tzw. karnych.

Konsekwencje naruszenia przepisu są dotkliwe dla kierujących, ale znacznie gorsze jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przyczynienie się do wypadku, w którym ktoś ginie albo odnosi obrażenia i to tylko dlatego, że kierowca patrzył w wyświetlacz telefonu.
W 2022 roku policjanci ujawnili ponad 52 tys. przypadków korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
Podczas akcji „Łapki” na kierownicę, użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dot. konsekwencji korzystania przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za bezbłędną odpowiedź na pytania będzie można otrzymać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy.
 
Prowadzona akcja jest wspierana emisją spotu na ekranach LED rozlokowanych na terenie całego kraju.

fot. BRD KGP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group