Ubrania dla potrzebujących na dworcu PKP

18.03.2023   Autor: Artur Maras
634---21
Darmowe ubrania na dworcu PKP w Pile. Co środę rozdają je tam wolontariusze oraz Straż Miejska. Odzież pochodzi z darów dla uchodźców. Przyjść po ubrania może jednak każdy potrzebujący. 

Na pierwszym piętrze dworca PKP ruch jak ulu. I tak co tydzień. Do siedziby organizacji pozarządowych po bezpłatne ubrania przychodzi wiele osób.
- Teraz było zimno, za miesiąc będzie ciepło, więc przychodzą tu brać różne rzeczy ciepłe i takie już na lato. Bardzo tego potrzebują - mówiła Tatiana Maslnikova, uchodźczyni, wolontariuszka.

Przyjść może tu każdy, nie tylko uchodźcy. Są tu ubrania na każdą porę roku. Damskie, męskie czy dla dzieci. Różne gatunki, kroje i rozmiary. Znajdzie się także pościel czy ręczniki. Łącznie kilkanaście kartonów. A to nie wszystko. Kolejne czekają na rozpakowanie.

- To są te dary, które zbieraliśmy przez cały rok, choć codziennie ktoś przychodzi i przynosi jedną czy dwie kolejne siatki, dokładamy to do tego. To są rzeczy z dobrego serca. Te które przyjechały do nas z Włoch, to są te które mieszkańcy zbierali, te wszystkie dary, które mieliśmy do dyspozycji. Rozdajemy je teraz bo niektóre przeleżały już rok - powiedział Zbigniew Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.  

Dary wydawane są w każdą środę od 14 do 16.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group