Wreszcie ruszył remont kina - WIZUALIZACJE

16.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
1286---205
Wreszcie ruszył remont kina Tęcza w Wałczu. Nie wszystkim radnym pomysł ratusza na modernizację obiektu odpowiadał. Po dwuletniej batalii ruszyły wreszcie prace.  
 
Przypomnijmy: decyzję o remoncie kina i rewitalizacji terenu przyległego radni miasta podjęli dwa lata temu. Pandemia opóźniła jednak rozpoczęcie prac. Pod koniec ubiegłego roku została przygotowana dokumentacja budowlana, a miasto otrzymało zgodę na remont.  

REMONT KINA BYŁ PRZYCZYNĄ SPORU W RADZIE 

- Teren, na którym się znajdujemy był zapomniany przez wiele lat, żadne inwestycje tu się nie odbywały, a znajdujemy się w ścisłym centrum miasta. Za naszymi plecami, za budynkiem kina rozpoczyna się piękna promenada wzdłuż jeziora. Planujemy, aby to kino było bramą przedłużeniem naszej miejskiej promenady w kierunku Zatorza - tłumaczy Adam Biernacki, zastępca burmistrza Wałcza. 

Teren wokół kina czeka metamorfoza. Powstanie plac zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe oraz nowe parkingi. 

Budynek kina czekają wielkie zmiany. Przede wszystkim przed remontem kino nie spełniało wymogów ochrony przeciewpożarowej. Dodatkowym problem był fakt, że sala kinowa, przylegała bezpośrednio do budynku mieszkalnego, co stanowiło także zagrożenie pożarowe. Wejście do kina nie będzie też od ulicy Bydgoskiej, tylko od Wojska Polskiego. 

- W chwili obecnej musimy oddzielić funkcjonowanie budynku TBS-u od budynku kina. Żeby stworzyć dwa niezależne obiekty, które nie przenikają się ze sobą - tłumaczy Maciej Nagórny, kierownik budowy.

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe wewnątrz budynku. Później budowlańcy będą musieli wzmocnić ściany szczytowe budynku, a następnie rozbudować obiekt. Kino Tęcza po modernizacji będzie mogło pomieścić na sali ponad sto osób. Cały koszt inwestycji to ponad 6 mln złotych, z czego dofinansowanie w wysokości 4 mln pochodzi z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.  

fot. materiały Urzędu Miasta w Wałczu 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group