Kino Tęcza kolejną przyczyną sporów radnych

09.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
831---162
Błędy w realizacji modernizacji kina Tęcza w Wałczu. Radni opozycji krytykują przebudowę obiektu. Nie podobają im się zamiany w konstrukcji wewnątrz budynku.  

Na ostatniej sesji radni poznali raport komisji rewizyjnej kontrolującej przebieg remontu kina. Komisję powołano, bo radni uznali, że remont nie przebiega prawidłowo. Komisja rewizyjna przy wsparciu biegłego pod koniec roku zakończyła kontrolę. 

- Podjęto decyzję, aby pewne elementy tego kina wyburzyć kompletnie nie mając na ten czas rozpoczęcia tych prac ani projektu, ani planu rzeczowego-finansowego, ani zespołu powołanego przez urząd, ani też inspektora nadzoru - mówi Zdzisław Ryder, radny miasta Wałcza, członek komisji rewizyjnej. 

- Konkluzją raportu był brak jakichkolwiek błędów które mogłyby mieć wpływ na prowadzenie całej inwestycji - odpowiada Adam Biernacki, zastępca burmistrza Wałcza. 
Pojawił się także zarzut, że kino Tęcza nie zostało oddane do użytku w planowanym w umowie terminie. 

- Każda z takich umów zawiera w sobie możliwość zmianę harmonogramu spowodowanych czynnikami zewnętrznymi o których nie wiedzieliśmy w momencie podpisywania umowy. Takie czynniki to na przykład ogólnoświatowa pandemia, która zablokowała możliwości uzgadniania dokumentacji na wiele miesięcy - dodaje zastępca burmistrza Wałcza. 

Pod koniec roku Urząd Miasta w Wałczu uzyskał pozwolenie na budowę. Ma też dokumentację projektową. Na pierwszy seans w kinie Tęcza wałczanie będą mogli wybrać się we wrześniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group