Ze Złotowa do Jampola. Agregaty dla Ukraińców

22.12.2022   Autor: Redakcja
---

Powiat złotowski przekazał agregaty na Ukrainę. Generatory prądu trafią do powiatu jampolskiego.  

Wojna na Ukrainie trwa już prawie rok. W ciągu ponad 300 dni wojska rosyjskie zniszczyły wiele obiektów i infrastrukturę we wszystkich rejonach kraju. Zbombardowane zostały linie energetyczne. Milionom Ukraińców brakuje prądu. W trudnej sytuacji znaleźli się także mieszkańcy rejonu jampolskiego – partnera powiatu złotowskiego.  

– Starosta jampolski poprosił nas o zakup agregatów prądotwórczych, bo brak prądu, wody, ciepła zimą to trudna sytuacja, którą trudno przeżyć - mówi Ryszard Goławski, starosta złotowski. 

W obwodzie winnickim nocami notuje się ujemne temperatury. Na wagę złota są powerbanki, ogrzewacze, śpiwory i latarki. Najważniejsze są jednak generatory prądu. 4 agregaty Ukraińcom przekaże powiat złotowski.  

– Prąd jest u nas dwie godziny. Później cztery godziny przerwy. Agregaty posłużą do produkcji prądu w szkołach, przedszkolach, szpitalu i innych miejscach, które będą potrzebowały pomocy - przyznaje Sergiej Gadżuk, starosta jampolski. 

Kolejne agregaty kupiła także gmina Złotów. W sumie do Jampola trafi 8 generatorów.  

– Nie trzeba było namawiać radnych. Jednogłośna decyzja. Przeznaczyliśmy kwotę 30 tysięcy złotych. Potem szybka logistyka. Udało się nam na lokalnym rynku pozyskać cztery agregaty o średniej mocy - tłumaczy Piotr Lach, wójt gminy Złotów. 

To nie pierwsza pomoc, która ruszyła ze Złotowa do Jampola. Na Ukrainę wysłano już żywność i leki. A już w styczniu trafi do nich duży agregat ze Szpitala Powiatowego.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group