Leśnicy zachęcają do spacerów po lesie nawet zimą

22.12.2022   Autor: Redakcja
---
Zielony Punkt Kontrolny. Brzmi tajemniczo? To nic innego jak spacer po lesie z mapą w ręku. Takie atrakcje oferuje Nadleśnictwo Lipka. A wszystko to po to, by zachęcić nas do częstszych spacerów po lesie.  
 
Idea jest prosta. Wystarczy z nadleśnictwa wziąć mapę i spacerując po lesie odnaleźć jak najwięcej słupków w terenie. Po czym odznaczyć je na mapie. 
 
- Trasy możemy pokonywać indywidualnie, lub grupowo, możemy spacerować, możemy biegać, możemy jeździć na nartach, a nawet jeździć na rowerze dodatkowo te zajęcia mogą być prowadzone w formie rekreacji takiego wyjścia rodzinnego - zachęca Szymon Nadolny z Nadleśnictwa Lipka. 
 
A nawet zawodów czy zajęć grupowych dla szkół. Poza satysfakcją dodatkowym atutem jest spacer po atrakcyjnym przyrodniczo terenie.  
 
- Ten las jest naprawdę bardzo urozmaicony i ciekawy już sam fakt, że te dwie rzeki nam meandrują pięknie, tamy bobrowe, jeszcze są takie ruinki - pozostałości po dawnych osadach - zachwala Krystyna Konieczna z Nadleśnictwa Lipka. 
 
Zielony Punkt Kontrolny wprowadziło Nadleśnictwo Lipka. Do podobnych rozwiązań przymierzają się kolejne nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group