Zbiórka żywności. Coraz więcej potrzebujących

25.11.2022   Autor: Artur Maras
---388
Przedświąteczna zbiórka żywności ruszy już w najbliższy piątek. Przez dwa dni w sklepach i marketach w Pile i regionie stać będą kosze na artykuły spożywcze. Zebrane produkty Pilski Bank Żywności dostarczy potrzebującym jeszcze przed świętami.  
 
- Wszyscy przeżywamy to co dzieje się dookoła nas z żywnością. Widzimy, jak ona drożeje. Tak nie było od 20 lat, czyli tyle czasu, ile my robimy zbiórki. Bardzo wielu ludzi stać dzisiaj na mniej, coraz mniej. I myślą oni z lękiem o świętach, które nadchodzą. Ci którzy byli nad powierzchnią biedy, schodzą teraz pod te zimowy lód, gdzie brakuje już pieniędzy - mówi Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile. 
 
Kosze na produkty spożywcze staną w najbliższy weekend w ponad 70 sklepach w Pile i okolicy. Najlepiej, aby wkładać do nich żywność z długim terminem przydatności do spożycia taką jak: kasze, oleje, makarony, ale także słodycze. Paczki trafią jeszcze przed świętami do potrzebujących. Tych z roku na rok przybywa.
Pilski Bank Żywności wspiera ponad 30 tys. osób z naszego regionu. W samym mieście to ponad 3,5 tysiąca osób. Akcję można także wesprzeć finansowo. Wystarczy wejść na stronę zbiorkazywnosci.pl i wybrać kwotę przelewu.  
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group