Mamy gorsze drogi niż na południu Wielkopolski

27.10.2022   Autor: Mateusz Manthai
---573
Południe Wielkopolski ma lepsze drogi niż północ. To wnioski z ostatniego raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  
 
Ponad 60 proc. polskich tras jest w dobrym stanie, 23 proc. w ostrzegawczym, a 13 proc. dróg wymaga pilnego remontu. To wyniki najnowszego raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Eksperci wykonali techniczne pomiary tras. Zbadali spękania w jezdni czy głębokość kolein. 
 
– Trafiają się dziury, wiadomo, są to eksploatowane drogi. Ta nasza “10” była robiona i w sumie już teraz jest znów do poprawki. 
Na tle kraju jesteśmy troszeczkę, można powiedzieć albo opóźnieni, albo zacofani -
mówią kierowcy. 

Dwie dekady temu w dobrym stanie było niecałe 30 proc. dróg. Na przestrzeni 20 lat widać sytuacja zmieniła się na plus. Mimo, że ruch samochodowy zwiększył się kilkukrotnie, stan tras jest coraz lepszy.  
 
– Jeśli chodzi o północ Wielkopolski, to są oczywiście odcinki, które trzeba wyremontować, bo one w tym stanie niezadowalającym są. Natomiast patrząc na DK 11 jest przez nas dość systematycznie remontowana - zapewnia Marcin Kucharczak z poznańskiego oddziału GDDKiA. 
W 2020 roku GDDKiA oddała do użytku ponad pół tysiąca kilometrów nowych i wyremontowanych dróg. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zarządza w kraju prawie 17-oma tysiącami kilometrów szos.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group