Jak najkorzystniej przedłużyć receptę na leki antykoncepcyjne?

25.10.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1643---645
Obecnie antykoncepcja hormonalna jest jedną z najczęściej wybieranych metod zapobiegania niechcianej ciąży. Można ją nabyć wyłącznie na receptę na lekarza. Nie musi być to jednak lekarz specjalista ginekolog. Jak więc najłatwiej przedłużyć receptę na antykoncepcję?
Recepta na antykoncepcję od lekarza rodzinnego

Wizyta u lekarza rodzinnego to bardzo prosty sposób na zdobycie recepty na antykoncepcje hormonalną. Większość lekarzy przychylnie podchodzi do przedłużania recept na leki antykoncepcyjne i nie robi swoim pacjentkom większych problemów. Co prawda, może zdarzyć się, że doktor odmówi wystawienia recepty. Może to mieć miejsce kiedy ma on jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia pacjentki tudzież może skorzystać z klauzuli sumienia i bez zbędnego tłumaczenia odmówić przepisania leków. Jeżeli powodem odmowy jest stan zdrowia pacjentki uznany przez  lekarza jako przeciwwskazanie do przepisania antykoncepcji np. nieregularne miesiączki, silne bóle brzucha, czy dawno niewykonywana cytologia to powinna zostać ona skierowana na konsultacje z lekarzem specjalistą ginekologiem. 

Recepta na antykoncepcję online

To niewątpliwie najprostszy sposób na przedłużenie recepty na tabletki antykoncepcyjne. Nie wymaga on wychodzenia z domu. Jedyne co należy zrobić to udzielić odpowiedzi na wymagane pytanie oraz zapłacić odpowiednią kwotę. Lekarz przedłużający naszą recepty przeanalizuje zebrany wywiad, jeżeli nie dopatrzy się żadnych przeciwskazań to receptę na  antykoncepcje dostaniemy w kilka minut. Na wielu stronach internetowych istnieje możliwość wyboru preparatu, który chcemy otrzymać. Najlepiej nie zmieniać jednak typu przyjmowanych tabletek bez konsultacji z lekarzem ginekologiem. W przeciwieństwie do poprzedniej metody, ten sposób ma jedną główną wadę, którą jest konieczność zapłaty za receptę. Zarówno lekarz rodzinny jak i lekarz ginekolog może przedłużyć receptę w ramach nieodpłatnej wizyty na NFZ, w tym przypadku jednak nie ma takiej możliwości. Cena tej procedury nie jest na szczęście wysoka- zwykle nie przekracza 100zł.

Zamów receptę już w 5 minut w serwisie e-lekarz24h.pl!

Recepta od lekarza specjalisty ginekologa

Przedłużenie recepty na antykoncepcję można oczywiście uzyskać także od swojego lekarza ginekologa. Korzyści z wyboru tej metody są największe, ponieważ specjalista oprócz samego przepisania leków może także przeprowadzić badanie, wybrać bardziej dla nas optymalny sposób antykoncepcji, a także wykryć ewentualne stany chorobowe. Do lekarza ginekologa można udać się w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia, wtedy też wizyta jest darmowa i jedyny koszt jaki ponosimy to opłata za tabletki antykoncepcyjne. Kolejki do ginekologów zwykle nie są zbyt długie, jednak jeżeli zależy nam na czasie możemy skorzystać z usług lekarzy oferujących wizyty prywatne. W zależności od specjalisty cena za wizytę może wahać się od 100 do nawet 300zł. Niektórzy lekarze prowadzący prywatną działalność medyczną przedłużają nieodpłatnie recepty na antykoncepcję swoim pacjentkom, dlatego warto o to zapytać na wcześniejszej wizycie.

Podsumowując istnieje kilka sposobów na przedłużenie recepty na antykoncepcje hormonalną. Dla każdej kobiety inny sposób może okazać się bardziej korzystny. Warto jednak pamiętać, że mimo dostępnych opcji uzyskania recepty bez konsultacji z ginekologiem, warto przynajmniej raz w roku udać się na wizytę do tego specjalisty. Terapia hormonalna może bowiem powodować wiele skutków ubocznych, zauważalnych często dopiero przez lekarzy specjalistów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group