W Wieleniu powstają nadnoteckie bulwary

25.07.2022   Autor: Jakub Sierakowski
1057---

Władze Wielenia chcą przywrócić Noteć mieszkańcom. W mieście powstają nadrzeczne bulwary. Prace mają zakończyć się na przełomie lipca i sierpnia. 

Ścieżki pieszo-rowerowe, plac zabaw, klomby, oświetlenie, miejsca na odpoczynek. A do tego chociażby historyczne tablice czy infokioski o ptakach przy parku ornitologicznym. To tylko część tego, co powstaje w ramach nadnoteckich bulwarów. Długość nabrzeża, które jest właśnie przebudowywane , to niemal pół kilometra. 

- Bardzo chętnie z tego skorzystamy. Wszyscy tutaj są zadowoleni i mam nadzieję, że to pójdzie w dobrym kierunku. Dobrze, że jest zrobione i tak inaczej wygląda. Chociaż trochę dużo betonu, przydałoby się więcej zieleni. Dla młodzieży bardzo dobrze - mówią mieszkańcy Wielenia

To jest nowoczesność, może nie wszystkim ona pasuje. Jak wózki pchali, czy na rowerze jeździli, to się przenieśli na samochody, a teraz niech spróbują jeździć po Noteci. (?????????) 

Koszt budowy nadnoteckich bulwarów to ponad 7mln 200 tys. złotych. Gmina dokłada nieco ponad 15% - reszta to środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 

- Od dawna myśleliśmy o tym, żeby turystycznie wzmocnić ten potencjał gminy Wieleń. I realizując program rewitalizacji, stwierdziliśmy zgodnie z mieszkańcami, że warto byłoby odwrócić się w kierunku rzeki. Rzadko bywa tak, że rzeka płynie przez centrum miasta - Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia 

Oficjalne otwarcie bulwarów zaplanowano 13-go sierpnia - będzie połączone ze świętem Noteci. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group