Pobili mężczyznę i splądrowali jego mieszkanie

30.06.2022   Autor: Redakcja
---926

Policjanci z Wyrzyska zatrzymali 3 sprawców rozboju. Mężczyźni byli bardzo brutalni. Zażądali od jednego z mieszkańców pieniędzy, a gdy ich nie dostali pobili go i splądrowali jego mieszkanie. Zabrali pieniądze oraz zgrzewkę piwa. Sąd Rejonowy w Chodzieży aresztował wszystkich sprawców. 
 

- W poniedziałek, 27 czerwca wyrzyscy policjanci udali się na interwencję w rejon gminy Wysoka. Zgłoszenie dotyczyło pobicia i kradzieży, do których doszło poprzedniego dnia wieczorem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w niedzielny wieczór do jego domu przyszło trzech mężczyzn żądając pieniędzy. Pokrzywdzony oświadczył, że nie ma żadnej gotówki, co wywołało agresję u napastników. Sprawcy wielokrotnie uderzali go pięściami oraz kopali po całym ciele, a następnie splądrowali mieszkanie. Ich łupem padły pieniądze oraz zgrzewka piwa - relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile st. sierż. Wojciech Zeszot
 

Mundurowi z Wyrzyska przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Piły w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali wszystkich trzech sprawców w wieku od 28 do 36 lat. Następnie śledczy zatrzymali czwartego mężczyznę – 44-letniego mieszkańca gminy Wysoka, który wspólnie z 36-letnim sprawcą rozboju miesiąc wcześniej dokonał przywłaszczenia 1.500 złotych gotówki należącej do tego samego pokrzywdzonego.
 

Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży trzech sprawców rozboju zostało tymczasowo aresztowanych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 44-letni mężczyzna wspólnie z 36-letnim sprawcą rozboju odpowiedzą za wcześniejszą kradzież gotówki. 

opr. i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group