Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza na otwarcie i majówkę

29.04.2022   Autor: Redakcja
897---729
Po 14 latach organizacji wreszcie się otwiera – Pilskie Muzeum Wojskowe. Na lotnisku w kilku hangarach można będzie obejrzeć niebagatelną kolekcję uzbieraną przez pasjonatów.  
 
- Przez te lata udało nam się pozbierać, uratować, to będzie lepsze chyba określenie, rzeczywiście kilka czołgów w naszej kolekcji. Mamy 5 czołgów, które były wykorzystywane u nas w Pile, w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej, czy później w Centrum Szkolenia Czołgowo-Samochodowego. Uruchamiamy jeden schronohangar, gdzie będzie sprzęt łączności, czyli wozy dowodzenia i wozy łączności, mamy ich w kolekcji kilka na różnych samochodach, pojazdach opancerzonych, kołowych, gąsienicowych. Mamy też różne radiostacje - wymienia Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego. 


 
A wszystko to będzie można obejrzeć już od soboty. O godz. 14.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Pilskiego Muzeum Wojskowego. Tego dnia będą specjalne atrakcje dla najmłodszych. Gra terenowa a w niej zadania do wykonania, za które czekają atrakcyjne nagrody.  
Dodatkowo będzie można też przejechać się wojskowym autem, rzucić granatem, czy obsłużyć armatę przeciwlotniczą. Nie zabraknie oczywiście wojskowej grochówki.  
Muzeum będzie czynne przez całą majówkę od 1 do 3 maja w godzinach od 10.00 do 17.00. Wjazd na teren muzeum na lotnisku tylko od ul. Wałeckiej. Wstęp wolny.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group