Pilscy przedsiębiorcy chcą zatrudniać Ukraińców

14.03.2022   Autor: Redakcja
504---116
Miejsca pracy dla Ukraińców. Pilscy przedsiębiorcy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Pile przygotowali oferty pracy dla uchodźców wojennych. 

Do soboty w Pile zarejestrowało się ponad 800 uchodźców wojennych. Jak długo zostaną w Pile? Tego nie wiadomo. Dla tych, którzy chcą zostać dłużej, pilscy przedsiębiorcy przygotowali co najmniej kilkaset miejsc pracy. Będą one prezentowane o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. 

W każdy poniedziałek o godz. 17.00 w RCK są spotkania z uchodźcami. Podczas tych cyklicznych spotkań Ukraińcy dowiadują się o wszystkich organizacyjnych rzeczach. Wielu z nich nie ma tu rodzin, ani znajomych. 
Ci, którzy nie mają pieczątki w paszporcie z datą przybycia muszą ją zdobyć na lotnisku Ławica w Poznaniu. Pozostali mogą się rejestrować w punkcie na ul. Dąbrowskiego 8 w Pile. Tam otrzymują podstawowe produkty żywnościowe i higieniczne, kartę na darmowe przejazdy autobusami miejskimi oraz kartę uprawniającą ich do korzystania z paczek z pilskiego Banku Żywności. 

W środę ruszy rejestracja nr PESEL dla tych którzy zechcą zostać w Polsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group