Zbiórka żywności dla Ukraińców w Pile

10.03.2022   Autor: Redakcja
---284
Niemal pół tysiąca ukraińskich uchodźców jest już w Pile. Często trafiają do naszego miasta tylko z bagażem podręcznym. Pilanie pomagają jak mogą i na różne sposoby. Teraz w najbliższy weekend ruszy zbiórka żywności w jedenastu pilskich sklepach właśnie na ten cel.  
 
Punkt przy ul. Dąbrowskiego w Pile. Kolejka po żywność, środki higieny i ubrania z każdym dniem jest coraz dłuższa. Do Piły uchodźcy przywożeni są przez prywatnych ludzi samochodami, busami i autobusami. Często zabierani są tak jak wyszli ze swoich domów...  
 
- Kiedy nie ma czasu, matka chwyta po pierwsze za rękę dziecko, a po drugie chwyta to co jeszcze jest w stanie unieść i ucieka. Często bez dokumentów, ale na pewno bez potrzebnych rzeczy potrzebnych, kiedy tutaj, chociażby do Piły dotarła po wielu godzinach podróży stojąc wcześniej na granicy osiągnąć pewne poczucie bezpieczeństwa - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły. 
 
I o to chcą zadbać zwykli pilanie i organizacje działające w mieście. Do tej pory pilski Bank Żywności zebrał 8 ton żywności i 20 tys. złotych, za które kupiono środki medyczne. 


- Pojechały bardzo cenne, ważne opaski uciskowe na front. Dla ludzi rannych w bombardowaniach ludności cywilnej - dodaje Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile. 
 
W najbliższy weekend, 11 i 12 marca w pilskich sklepach wolontariusze zbierać będą dary dla uchodźców wojennych. Trafią one do tych Ukraińców, którzy zatrzymali się w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group