Terytorialsi z Dolaszewa strzelali i trenowali niesienie pierwszej pomocy

06.12.2021   Autor: Redakcja
374---150
Terytorialsi z Dolaszewa, z najmłodszego pododdziału wielkopolskiej „Dwunastki” w miniony weekend doskonalili m.in. umiejętności strzeleckie i taktyczne. 

Żołnierze 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie przeszli kolejne, obowiązkowe szkolenie rotacyjne. Dowódcy i instruktorzy zaplanowali ćwiczenia na dwa dni.

- Pierwszego dnia, żołnierze doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Kolejne zagadnienia, z którymi musieli zmierzyć się terytorialsi, to m.in. topografia, czyli praca z mapą i wykonanie marszu na orientację. Wojska Obrony Terytorialnej kładą silny akcent na pierwszą pomoc medyczną. Wiedzę z tego zakresu, żołnierze mogą wykorzystywać nie tylko w ramach ewakuacji rannego z pola walki, ale również w życiu codziennym, bo przecież jednym z zadań WOT jest służba i pomoc lokalnej społeczności - przypomina ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska z 12 WBOT. 

Podczas drugiego dnia szkolenia, terytorialsi szkolili się z zakresu taktyki i doskonalili tężyznę fizyczną oraz trenowali samoobronę.
- Planując szkolenia staramy się, by był to czas w pełni wykorzystany. Ćwiczenia muszą być intensywne, bo żołnierze muszą nieustannie doskonalić swoje umiejętności i również uczyć się nowych elementów. Moi żołnierze do szkolenia podchodzą z ogromnym entuzjazmem - zapewnia ppłk Maciej Betka, dowódca 122 blp w Dolaszewie.

Chętni do służby wojskowej w 122 blp w Dolaszewie wciąż jeszcze mogą zgłaszać się. Rekrutacja trwa. Aby wykonać pierwszy krok, należy skontaktować się z rekruterem 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej za pośrednictwem strony internetowej rekruterzy.terytorialsi 

fot. 12 WBOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group