10 ton śmieci zebrali wolontariusze w Pile

30.08.2021   Autor: Redakcja
612---64
Ponad 30 osób wzięło udział w piątej edycji akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę”. Ochotnicy spotkali się na Podlasiu, aby posprzątać miejsca nocnego biesiadowania amatorów mocnych trunków. Łączna masa odpadów zebrana w ramach akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę” w tym roku przekroczyła już 10 ton.

W piątej edycji 28 sierpnia uczestniczyli okoliczni mieszkańcy, podopieczni Monaru, członkowie i sympatycy Ruchu 2050, Klubu Dobrego Klimatu oraz pracownicy Altvatera. Tym razem uprzątnęli teren znajdujący w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile.

- To był niezwykle smutny widok. Podczas wcześniejszych akcji widzieliśmy już wiele, jednak w tym przypadku warstwa szkieł i kapsli była naprawdę gruba. Przez ponad dwie godziny zebrałem dziesiątki kilogramów potłuczonego szkła - rozkłada ręce jeden ze stałych uczestników.
- Jako mieszkaniec Podlasia cieszę się, że akcja „Wspólnie posprzątajmy Piłę” zawitała na nasze osiedle. Mamy wiele pięknych terenów spacerowych, ale niestety większość z nich jest strasznie zaśmiecona. Dzięki mobilizacji uczestników udało nam się posprzątać okolice SP 12. Mamy nadzieję, że nasz wspólny wysiłek nie pójdzie na marne i to miejsce pozostanie czyste na dłużej - mówi Grzesiek Marciniak Jr. z Klubu Dobrego Klimatu.

Odbiorem i zagospodarowaniem zebranych odpadów zajął się Altvater Piła. Firma zapewniła też zbierającym worki, rękawiczki i chwytaki do śmieci.

fot. i opr. Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku Altvater 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group