Rowerowy boom w regionie. Unijne dotacje na ścieżki

14.07.2021   Autor: Artur Maras
848---173
Dzięki unijnym dotacjom marszałkowskim w Północnej Wielkopolsce powstanie kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych - najwięcej w Chodzieży. 

Największym wygranym może czuć się Chodzież. To do niej z urzędu marszałkowskiego na budowę sieci dróg pieszo-rowerowych na terenie miasta, popłynie ponad 8 mln złotych.  

- Będzie bezpieczniej, będzie ładniej. To takie spełnienie naszych wszystkich marzeń, moich i mieszkańców. Będziemy mogli nie powiem, że wszystko załatwić, ale wiele tematów w centrum miasta, w tych obszarach, które nie były aktywne, czy dostępne w łatwy sposób zmienić - zapewnia Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 

 
I to do końca przyszłego roku. W sumie w Chodzieży powstanie niemal 10 km chodników i ścieżek rowerowych. Te powstaną także w Kaczorach, Szydłowie, Wysokiej, Trzciance i w Pile. Gminy te dostały ponad 4 mln zł.  
 
- Będzie to uzupełniony odcinek ścieżki rowerowej przy ul. Przemysłowej do ul. Motylewskiej. W pewnej przyszłej perspektywie ta ścieżka będzie robiona do Motylewa - mówi Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły. 

Samorządy musiały dołożyć do tych projektów wkład własny w wysokości kilkunastu procent wartości całej inwestycji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group