Imprezowy rozkład jazdy w Pile i w regionie

13.07.2021   Autor: Redakcja
5691---326
Lipiec oferuje wiele atrakcji w trakcie wakacji. Seanse filmowe, koncerty, czy też imprezy rodzinne. 

25.06-30.07 – Kino plenerowe w Pile – Co piątek o godzinie 21:30 od 25 czerwca aż do końca lipca na Bulwarach Châtellerault odbywają się seanse kultowych filmów takich jak: „Joker”, „Narodziny gwiazdy”, a w najbliższy piątek „Włoskie wakacje”. Wstęp jest wolny jednak przygotowanych jest tylko 100 leżaków.

25.06-29.07 – Repertuar Kino w Wałczu – Wałeckie Centrum Kultury zaprasza na seanse filmowe. W repertuarze takie filmy jak: „Na rauszu”, „Sweat” czy „W jak morderstwo”. Już od godziny 18:00 zaczynają się seanse.

01-30.07 – Wakacje w mieście – Miasto Piła pozwala na spędzenie wspólnie wakacji w mieście. W atrakcje „Wakacji w mieście” wchodzą przedstawienia teatralne oraz animacje dla dzieci takie jak „Morska przygoda” czy „Zaczarowany młynek”. Kino dla najmłodszych, gdzie dzieci mogą obejrzeć w Kinie „Koral” takie animacje jak: „Gang zwierzaków”, „Kapitan Szablozęby i magiczny diament” czy „Elfinki”. Ponadto w każdy czwartek na Wyspie odbywają się zajęcia jogi dla dzieci. Natomiast Klub Seniora zapraszana w czwartki na zajęcia plastyczne. Cykl Wakacji w mieście odbywa się codziennie za wyjątkiem weekendów.

01-29.07 – Wieczór Dobrego Kina – Kino „Koral” zaprasza na cotygodniowe seanse filmów niekomercyjnych. Seanse odbywają się co czwartek o godzinie 18:00, a koszt biletu to jedynie 15 złotych. W cykl WDK wchodzą takie filmy jak „Ludzki głos”, „Śniegu już nigdy nie będzie” czy „Berlin Alexanderplatz”, który otrzymał Nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej.

03-31.07 – Wakacje na kółkach – W każdą sobotę o godzinie 14:00 na Placu Zwycięstwa w Pile rozpoczyna się trasa rowerowa. Udział może wziąć każdy kto posiada jednoślad. W lipcu zaplanowanych jest pięć tras poza granicami miasta.

04-25.07 – Parkowe Spotkania – Regionalne Centrum Kultury w Pile zaprasza wszystkich na koncerty w malowniczej scenerii Parku Miejskiego, które odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 18:00. 04.07 miał miejsce koncert jazzowy, natomiast 11.07 odbył się koncert w hołdzie Anny German. 18.07 odbędzie się koncert najpiękniejszych arii operowych i operetkowych. Natomiast 25.07 koncert „Viva Italia”

07 i 21.07 – Giermania – 07.07 odbył się Festiwal gier planszowych w RCK w ramach „Wakacji w mieście”. Udział może wziąć każdy, jednakże liczba miejsc jest ograniczona. Drugi Festiwal zaplanowany jest na 21.07 w godzina między 10:00 a 12:00.

09.07-15.10 – Projekt EtnoPolska 2021 – W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile realizowany jest projekt EtnoPolska 2021. Celem realizowanego projektu jest stworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej w Powiecie Pilskim poprzez działania na rzecz trwałości tradycji oraz ich twórcze wykorzystanie. Działania mają się przyczynić również do wzmacniania tożsamości i świadomości regionalnej oraz wzmacniania poczucia wspólnoty mieszkańców powiatu w oparciu o lokalne tradycje. W ramach projektu odbywają się wszelkiego rodzaju warsztaty artystyczne. Już 16.07 w Białośliwiu odbędą się warsztaty ceramiczne, gdzie uczestnicy poznają podstawy wzoru krajeńskiego.

13.07 – „Kwiat paproci” – Przedstawienie w ramach „Wakacji w mieście”. Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa zaprezentowało na spektakl oparty na utworze Józefa Ignacego Kraszewskiego. Przedstawienie zabrało widza w świat magii i tajemnic, a przede wszystkim uczyło, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze i szczęścia nie dają. Przedstawienie odbyło się przy Placu Konstytucji 3 Maja w Pile o godzinie 10:00 dla wszystkich zainteresowanych.

14.07 – Festiwal baniek mydlanych – O godzinie 18:00 za sprawą ogromnych baniek Park na Wyspie w Pile zamieni się w bajkową krainę. Wszyscy chętni będą mogli ujrzeć duże bańki, bańki z dymem a nawet i bańkową ikrę. W ofercie festiwalu jest również zamykanie widzów w bańkach. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

14-31.07 - Wakacje na sportowo z Klubem Capoeira Piła – Darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zajęcia mają na celu promowanie zdrowego trybu życia. Połączone będą z odziaływaniem socjoterapeutycznym w ramach profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywać się będą nie tylko w Klubie Capoeira, ale również na świeżym powietrzu.

16.07 – Teatr Ewolucji Cienia „Fin Amor” w Złotowie – Złotowski Dom Kultury zaprasza wszystkich chętnych na IX edycje Teatru w Małym Mieście. „Fin amor” czyli „miłość dworna” to spektakl poświęcony miłości, który będzie czerpał inspirację z literatury XII wieku oraz z dziejów Tristana i Izoldy. spektakl nie tylko pobudzi widzów do stawiania pytań, ale i do szukania odpowiedzi, zaś tym mniej dociekliwym pozostawi przynajmniej odrobinę wzruszeń.

16-18.07 – Wampiriada w Trzcince – To już kolejna edycja Wampiriady. Uczestnicy po raz kolejny będą mogli obejrzeć straszne filmy na plaży, ale przede wszystkim to okazja do oddania krwi.

16-18.07 - Wolf Race IV & Ninja Track – II edycja zawodów sportowych sprawdzających nie tylko sprawność, ale i wytrzymałość uczestników. Do ostatniej chwili nie są znane wszystkie przeszkody. Trasa będzie liczyć aż 39 trudnych przeszkód. Odprawa zaczyna się już o godzinie 8:00 nad jeziorem Sarcz w Trzciance.
17.07 - Zenon Laskowik i Teyatr w programie "Retrotey" – Centrum Kultury Czarnków zaprasza chętnych na występ Zenona Laskowika. Teyatr, czyli kabaret z Poznania zaprezentują państwu nowy program. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sala Kina Światowid w Czarnkowie o godzinie 17:00 i 20:00. Cena biletów już od 70 złoty.

17.07 - Koncert charytatywny Pawła Domagały – W Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance odbędzie się Koncert charytatywny Pawła Domagały, jednego z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na operację kręgosłupa dla Mateusza Stańczyka. Koncert zaczyna się o godzinie 18:00.

18.07 – Zlot Pojazdów Zabytkowych w Trzciance – Trzcianka zaprasza wszystkich fanów zabytkowych pojazdów na zlot. Wydarzenie zaczyna się o godzinie 10:00.

20.07 – „Rubinowy książę” – Kolejne przedstawienie z cyklu „Wakacje w mieście”. Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa zaprasza na adaptacje jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Spektakl przeplatany będzie orientalną muzyką. A całości dopełnią barwne, piękne kostiumy i scenografia. Baśń ma na celu ukazanie, że nadmierna ciekawość, brak poszanowania dla czyichś sekretów i wścibstwo, mogą czasem zgubić. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Spektakl zaczyna się o godzinie 10:00 przy Planu Konstytucji 3 Maja w Pile.

23.07 - The Warsaw Dixielanders w Pile - o godzinie 18:00 w Parku na Wyspie wystąpi legendarny zespół jazzu tradycyjnego. Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy Mariusza Wnuka. Wstęp na koncert jest darmowy dla wszystkich, którzy chcę spędzić piątkowy wieczór przy akompaniamentach dobrej muzyki.

23.07 – „Detektyw zagadka na tropie” – W ramach „Wakacji w mieście” Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa zaprasza na bardzo ciekawą i wciągającą opowieść, która przeniesie dzieci w niezwykły świat podróży i przygód. Przedstawienie w humorystyczny sposób pokaże na czym polega praca detektywa przybliży kulturę innych krajów. Spektakl zaczyna się o godzinie 10:00 przy Planu Konstytucji 3 Maja w Pile.

25.07 – Joga w parku – Powraca coroczna joga na świeżym powietrzu w scenerii Parku Miejskiego w Pile. Wziąć udział może każdy chętny. Wystarczy przynieść ze sobą matę do ćwiczeń. Zajęcia mają na ceku oczyszczenie ducha oraz promowanie zdrowego trybu życia. Start już o godzinie

25.07 – Kino Letnie w Chodzieży - Na plaży miejskiej w Ratajach nad Jeziorem Miejskim w Chodzieży odbędzie się o 21:30 seans w filmowy w ramach Kina Letniego Fines. Organizator, czyli operator bankowy Fines przygotował dla uczestników 150 leżaków, popcorn, duży ekran i, jak twierdzą organizatorzy, najprawdziwsze kino pod chmurką. Dla uczestników przygotowany zostanie film „Last Vegas”.

27.07 – Świeczki żelowe – Kolejne warsztaty z cyklu „Wakacje w mieście”. Zajęcia plastyczne dla każdego z nastawieniem na najmłodszych. Zajęcia odbędą się w RCK w Pile o godzenie 11:00. Udział może wziąć każdy, jednakże miejsca są ograniczone.

27.07 – Spotkanie z mistrzem olimpijskim w Chodzieży - W Centrum Aktywności Seniora w Chodzieży odbędzie się spotkanie z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem. Spotkanie będzie miało na celu promowanie aktywności fizycznej wśród seniorów. Wydarzenie będzie miało miejsce o 11:00 dla wszystkich chętnych.

28.07 – „Czarnoksiężnik Ozon” – Kolejne przedstawienie z cyklu „Wakacje w mieście”. Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa zaprasza na nową wersję „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Spektakl poruszy tematykę ekologiczną: sortowania śmieci, świadomego gospodarowania wodą, smogu, palenia w piecu śmieciami. Spektakl zaczyna się o godzinie 10:00 przy Planu Konstytucji 3 Maja w Pile.

30.07 – „Cyrk leśnych robaczków” – To już ostatni spektakl w Lipcu z cyklu „Wakacje w mieście”. Tym razem Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa zamieni się w zwariowane robaczki. W przedstawieniu poruszane będą takie tematy jak: bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. A dzieci nauczą się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt i jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce. Spektakl zaczyna się o godzinie 10:00 przy Planu Konstytucji 3 Maja w Pile.

30.07 – Galeria pod chmurką – Projekt „Wakacje w mieście” zakończy się Galerią pod chmurką, w ramach której każdy chętny będzie mógł podziwiać Kolorowe mandale. Całość będzie mieć miejsce na Placu Staszica w Pile już od godziny 11:00.

31.07 – Wakacyjny rajd rowerowy w Chodzieży – Rajd rowerowy rusza spod pływalni Delfin w Chodzieży. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich chętnych. Dla uczestników przygotowano quizy, gry i zabawy oraz poczęstunek. Meta będzie w stajni Euro-Auto Stefaniak.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group