Kadra Narodowa Młodziczek w Boksie trenowała w Wałczu

07.07.2021   Autor: Michał Kępiński
1045---261
Na zgrupowaniu przebywało prawie 20 zawodniczek. Wśród powołanych pięściarek były reprezentantki klubu Sporty Walki Piła i Korony Wałcz.  

Kadra Narodowa Młodziczek w Boksie to pilotażowy program. Do tej pory w szkoleniu centralnym mogły uczestniczyć tylko pięściarki od 15 roku życia. Teraz dzięki finansowemu wsparciu w ramach projektu “Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie” trenować mogą już młodsze dziewczyny.  

- Jeżeli nie będziemy mieli dzieci to nie ma takiej możliwości żebyśmy mieli dorosłe boksowanie dobre skoro na wstępie odbiegamy od wszystkich o 3-4 lata. Dzięki temu programowi możemy dogonić trochę Europę. Staramy się jak możemy, jest mało młodzieży, która się nadaje żeby w tym wieku boksować, ale parę osób wyłapaliśmy - mówi Robert Gortat, trener Kadry Narodowej Młodziczek w Boksie. 

A wśród nich pięściarki z naszego regionu. Na zgrupowaniu przebywały Antonina Jechalik i Julia Kowalska z Sportów Walki Piła i Wiktoria Piasecka i Joanna Szlędak z Korony Wałcz.  

- Poziom treningów jest bardzo dobry, treningi są zróżnicowane i bardzo mi się podobają. Na pewno się nie powtarzają i chcą nas przygotować do Mistrzostw Europy - zapewnia Joanna Szlędak, zawodniczka Korony Wałcz. 

A za przygotowania odpowiada Robert Gortat, były Mistrz Polski w boksie amatorskim i Łukasz Butryński na co dzień trener Korony Wałcz. Dla tego drugiego po kolejna przygoda z kadrą narodową. 

- Pracujemy ciężko, mamy tutaj obóz o charakterze bardziej siłowym, z dużym naciskiem również na technikę, której w tej grupie wiekowej jest oczywiście zawsze za mało - tłumaczy Łukasz Butryński, trener Kadry Narodowej Młodziczek w Boksie i Korony Wałcz. 
 
Zgrupowanie to jest jednym z trzech obozów przygotowujących do Mistrzostw Europy Młodziczek, które odbędą się w sierpniu w Sarajewie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group