Remont DK 10 w okolicach Śmiłowa ruszy... w wakacje

17.06.2021   Autor: Michał Kępiński
241---20
Remont dwóch odcinków drogi krajowej numer 10 w okolicach Śmiłowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała właśnie najkorzystniejsze oferty. Wszystko wskazuje na to, że prace rozpoczną się w wakacje.

– Tak naprawdę nie ma dobrego czasu na przeprowadzanie remontów, ale wiemy, że to jest czas letni gdzie bardzo dużo osób jedzie na wakacje i korzysta z dróg krajowych, więc staramy się tak zoptymalizować te utrudnienia żeby je w maksymalny sposób zminimalizować - mówi Alina Cieślak, rzecznik prasowy GDDKiA oddział w Poznaniu.
Dlatego na czas prowadzonych prac na odcinkach Okaliniec-Śmiłowo i Jeziorki-Śmiłowo, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości do 40km/h i zakaz wyprzedania. Jednocześnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców, by planując wakacyjną podróż uwzględnić w niej ewentualne utrudnienia w ruchu.

W ramach prac remontowych na tych dwóch odcinkach będzie między innymi wymieniona nawierzchnia i uzupełnione zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Wartość tych inwestycji to ponad 11 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group