Klaudia Adamek powołana do reprezentacji Polski i z rekordem życiowym

24.05.2021   Autor: Redakcja
620---348
Klaudia Adamek została powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki do reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy, które w dniach 29-30 maja odbędą się w Chorzowie. Z kolei podczas mityngu w niemieckim Dessau zawodniczka Gwardii Piła pobiła rekord życiowy na 100m. 

Reprezentacja Polski w lekkiej atletyce borni tytułu Drużynowego Mistrza Europy zdobyty dwa lata temu w Bydgoszczy. Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował, że wśród reprezentantów Polski startujących na tej imprezie znajdzie się 22-letnia Klaudia Adamek

Reprezentantka pilskiej Gwardii jest w życiowej formie. W swoim pierwszym w tym roku finałowym indywidulanym starcie w biegu na 100m pobiła rekord życiowy. Czas 11.44 dał jej 5. miejsce i  jest o 3 setne sekundy lepszy od jej dotychczasowego najlepszego osiągnięcia. Najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce na tym dystansie może się pochwalić Pia Skrzyszowska (11.37). 
Klaudia Adamek znakomitym występem podczas mitingu w Dessau wypełniła minimum uprawniające ją do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U23. Wcześniej lekkoatletka z Zakrzewa wraz z koleżankami w sztafecie 4x100m zapewniła sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 

fot. facebook Gwardia Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group