Karetka na stałe w Margoninie

14.04.2021   Autor: Mateusz Manthai
149---

Karetka pogotowia będzie na stałe stacjonowała w Margoninie. Jej obecność sprawi, że czas dojazdu do pacjenta będzie dużo krótszy.

-W związku z tym, że COVID, pandemia zatacza coraz szersze kręgi, więcej osób choruje, zwiększyła się znacznie ilość wyjazdów do zachorowań. Stąd wojewoda wielkopolski podjął decyzję o tym, aby w Margoninie stacjonowała dodatkowa karetka „P”, którą szpital na razie otrzymał na kilka miesięcy, ale być może wyniknie z tego jakaś dłuższa perspektywa. W tej chwili chodzieska karetka będzie stała tutaj przed ośrodkiem zdrowia i stąd będzie startowała do zgłoszonych wyjazdów. Szczególnie dotyczy to rejonu Margonina i Szamocina - powiedział Krzysztof Szplit – dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży. 

To właśnie te dwa miasta są najbardziej oddalone od Chodzieży. Karetka wezwana do pacjenta w Margoninie, czy Szamocinie jechała na miejsce blisko 12 minut. Teraz czas dojazdu do pacjenta będzie znacznie krótszy. W ośrodku zdrowia powstało specjalne pomieszczenie dla ratowników. Jest miejsce na komputer, umywalkę oraz dwa łóżka. Natomiast przed przychodnią robotnicy w ekspresowym tempie przygotowali miejsce dla nowej karetki. W 4 dni ułożyli 200 metrów kostki brukowej. W Margoninie będzie stacjonował podstawowy zespół ratownictwa medycznego – kierowca ambulansu oraz ratownik.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group