Co w lesie huczy? Sowy, sóweczki, uszatki czy włochatki

11.03.2021   Autor: Redakcja
856---231
Koniec marca to czas, kiedy do głosu w lesie dochodzą sowy! Część z nich ma wtedy swój okres godowy i odzywają się chętniej niż zwykle. Dlatego w tym tygodniu do 13 marca leśnicy zapraszają na akcję #cowlesiehuczy.

- Chcemy przybliżyć wiedzę na temat tych wyjątkowych ptaków, ale i pokazać, że po zmroku, las może być równie atrakcyjny, jak za dnia - mówi Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych. 

Mimo pandemii każdy może wziąć w niej udział, ponieważ wszystkie atrakcje odbędą się online na profilu Lasów Państwowych na Facebooku. 

W piątek o godz. 9.00 będzie dostępna transmisja z Piły.  "Dla sóweczki i włochatki" rozmowa z Mateuszem Gutowskim z Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile oraz z Dominiką Nadolną, leśniczką z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Opowiedzą oni o działaniach podejmowanych na terenie Piły przez leśników i naukowców na rzecz sóweczki i włochatki - najmniejszych sów w Polsce. 


Trzydniowe spotkanie poświęcone sowom zakończy sobotę o godz. 19.00 - "Poszukiwania urala" - na dobranoc, nocny live z nasłuchów sów prowadzony prosto z serca Puszczy Niepołomickiej.  Dodatkowo do końca marca na stronach wybranych nadleśnictw pojawią się spacery online, webinary z ekspertami, sowie filmy. 

opr. Lasy Państwowe
fot. Jarosław Ramucki, leśniczy z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group