Asta Video Fest

Posłowie PiS odrzucili wszystkie "pilskie" poprawki do budżetu

04.02.2021   Autor: Magdalena Lach
394---70
Rewitalizacja pilskiej parowozowni oraz zabytkowego przejścia z dworca PKP do miasta - odrzucone.​ Posłowie PiS odrzucili wszystkie poprawki do budżetu na rok 2021 autorstwa Adama Szejnfelda. Senator Koalicji Obywatelskiej lobbował na rzecz Piły i województwa wielkopolskiego.

- Większość Prawa i Sprawiedliwości odrzuciła poprawki senackie. Na pytanie dlaczego? Nie ma odpowiedzi. Prawo i Sprawiedliwość stosuje często i w tym przypadku także, taką zasadę: Nasze poprawki są dobre, ich poprawki są złe - mówi Adam Szejnfeld, senator Koalicji Obywatelskiej. 
Senator Koalicji Obywatelskiej wnioskował o sfinansowanie z budżetu państwa przebudowy ulicy Przemysłowej w Pile. Jego poprawki dotyczyły również wartej 10 mln zł rewitalizacji parowozowni oraz zabytkowego przejścia pomiędzy dworcem PKP, a miastem.

Odrzucona została także poprawka dotycząca rozwoju nowoczesnych technologii w Poznaniu, czyli dotacja dla poznańskiego centrum komputerowo-sieciowego. Aprobaty rządzących nie uzyskał również projekt rozbudowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich w Wielkopolsce.  ​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group