Jelenie Czytają Mikołaja Grynberga

16.09.2020   Autor: Redakcja
443---42
Rusza akcja "Jelenie Czytają", a w jej ramach rozmowa z Mikołajem Grynbergiem. Będą dwa spotkania autorskie w Pile oraz w Wągrowcu. 

Pisarz spotka się z czytelnikami w piątek, 18 września o godz. 18.00, w Pile. Otwarte spotkanie odbędzie się w księgarni BUUKI dla Ciebie w Atrium Kasztanowa. W sobotę o godz. 18.30 Mikołaj Grynberg spotka się z mieszkańcami Wągrowca w księgarni Locum. 

- Wszyscy będziemy moderatorami czytania najnowszej książki „Poufne” oraz innych książek Mikołaja Grynberga - osobno, obok, wspólnie – jakkolwiek – otwartej rozmowy, o rzeczach, które nie są łatwe. Zakładamy nieprzewidywalność, polemikę, bo i książki zachęcają do dzielenia się własnymi refleksjami.
W Pile naszym gościem będzie także Piotr Forecki, politolog, pracownik Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Autor książek „Od »Shoah« do »Strachu«. Spory o polsko-żydowską przeszłość” i pamięć w debatach publicznych oraz „Po Jedwabnem. Anatomia pamięci funkcjonalnej”
- zachęProjekt Jelenie czytają - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  ca organizatorka akcji Iwona Belter. 
Z obu tych spotkań prowadzona będzie transmisja on line na Facebooku. Podczas spotkań będzie można kupić książki w przystępnej cenie.

- Wydarzenie w ramach działań „Jelenie Czytają”, podczas których próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy, oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej (przyrodnicze i historyczne). Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami – bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar - dodaje Iwona Belter. 
 
Mikołaj Grynberg - fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Autor od lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. 

Projekt Jelenie czytają - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

fot. Justyna Dąbrowska - Mikołaj Grynberg 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group