Nowe rondo już wkrótce

21.08.2020   Autor: Mateusz Manthai
---

Trwa budowa ronda w Margoninie. To ma zastąpić jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w regionie.
 

Jazda pod prąd to częsty widok na skrzyżowaniu przy placu Suwalskiego w Margoninie. To właśnie tam doszło do kilku śmiertelnych wypadków. Teraz ma się to zmienić. Problematyczną krzyżówkę zastąpi nowe, funkcjonalne rondo. -Po wielu latach starań będziemy mieli jedno z najbezpieczniejszych skrzyżowań, a nie jak do tej pory jedno z najbardziej niebezpiecznych - powiedział burmistrz Margonina Janusz Piechocki

Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt. Oprócz ronda wyremontowana zostanie ulica Szamocińska i fragment ulicy Kościelnej. Wszystko w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej 190 z Krajenki do Gniezna. -W tej chwili wykonujemy przybudowę sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W najbliższym czasie przystąpimy również do budowy sieci energetycznej i zabezpieczenia kabli - wyjaśnia kierownik robót Tomasz Bieliński.

Koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych. 2 miliony wyłożyła gmina Margonin. Prace mają zakończyć się w listopadzie. Do tego momentu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wyznaczone zostaną objazdy przez Młynary i Kowalewo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group